Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flu Edebiyat Kuralları
#1
Medya dosyaları - özellikle görüntüler-bu günlerde ortalama sayfa ağırlığının çoğunu oluşturuyor ve daha da kötüye gidiyor. Performansı artırmak için, bu içeriğin çoğunu mümkün olduğunca önbelleğe almak cazip geliyor, ama yapmalı mıyız? Çoğu durumda, hayır. Parmaklarınızın ucunda tüm bu yeni teknoloji ile bile, mükemmel performans hala basit bir kurala bağlı: sadece ihtiyacınız olanı isteyin ve her talebi mümkün olduğunca küçük yapın.

Kullanıcılarımız için ağ bağlantılarını veya sabit disklerini kötüye kullanmadan mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için, bazı klasik en iyi uygulamalara bir dönüş yapma, medya önbelleğe alma stratejileriyle deneme yapma ve hizmet çalışanlarının kollarını gizlediği birkaç Önbellek API hilesiyle oynama zamanı.

En iyi niyet
Biz dial-up için web sayfalarını optimize öğrendim tüm bu dersler mobil çıkardı tekrar süper yararlı oldu, ve onlar bugün küresel bir kitle için yaptığımız çalışmalarında uygulanabilir olmaya devam. Güvenilmez veya yüksek gecikmeli ağ bağlantıları, dünyanın birçok yerinde hala norm olup, teknik bir taban çizgisinin eşit olarak veya karşılık gelen kesme kenarı ile senkronize olduğunu varsaymanın asla güvenli olmadığını hatırlatır. Ve bu, performansın en iyi uygulamalarıyla ilgili bir şey: tarih, şimdi performans için iyi olan yaklaşımların gelecekte performans için iyi olmaya devam edeceğini ortaya çıkardı.

Hizmet çalışanlarının ortaya çıkmasından önce, tarayıcılara belirli bir kaynağı ne kadar süreyle önbelleğe almaları gerektiği konusunda bazı talimatlar verebiliriz, ancak bu konuyla ilgiliydi. Bir kullanıcının makinesine indirilen belgeler ve varlıklar, sabit disklerindeki bir dizine bırakılacaktır. Tarayıcı, belirli bir belge veya varlık için bir istek oluşturduğunda, ağa çarpmamak için gereken şeye sahip olup olmadığını görmek için önce önbelleğe bakar.

Bu günlerde ağ istekleri ve önbellek üzerinde çok daha fazla kontrolümüz var, ancak bu, web sayfalarımızdaki kaynaklar hakkında düşünceli olmamıza izin vermiyor.

SADECE İHTİYACINIZ OLANI İSTEYİN
Bahsettiğim gibi, web bugün medya ile berbat. Görüntüler ve videolar baskın bir iletişim aracı haline geldi. Satış ve pazarlama söz konusu olduğunda iyi dönüşebilirler, ancak indirme ve işleme hızı söz konusu olduğunda pek performans göstermezler. Bu düşünceyle, her görüntü (ve video, vb.) sayfadaki yeri için savaşmak zorunda kalmalı.

Birkaç yıl önce, ruhlarla (alkol, hayaletler değil) yemek pişirmek için bir gazete hikayesine bir tarifim dahil edildi. O kadar site çıktı nasıl bakmak için çıktım dışarı yazı geldiğinde o kağıt baskı versiyonu abone olmak istemiyorum. Yeni bir yeniden tasarım sırasında, site tüm makaleleri ana sayfasının üst kısmında katmanlı neredeyse tam ekran modal bir görünüm kutusuna yüklemeye karar vermişti. Bu makale sayfası artı ana sayfa için tüm içeriği ve varlıkları ile ilişkili varlıkların tümü için makale gerekli istekleri talep anlamına geliyordu. Oh, ve ana sayfada video reklamları vardı—çoğul. Ve evet, otomatik oynadılar.

Ben açık DevTools attı ve sayfa sayfa ağırlığı 15 MB geçmiş şişmiş keşfetti. Tim Kadlec geçenlerde başlattı ne Sitem maliyeti nedir? ben de hasarı kontrol etmeye karar verdim. Ortalama ABD merkezli kullanıcı için bu sayfayı görüntülemek için gerçek maliyet o günün gazetesinin baskı versiyonunun maliyetinden daha fazla olduğu ortaya çıkıyor. Bu sadece berbat.

Elbette, siteyi okuyucularına böyle bir kötülük yapmak için inşa eden insanları suçlayabilirim, ancak gerçek şu ki, hiçbirimiz kullanıcılarımızın deneyimlerini kötüleştirmek amacıyla işe gitmiyoruz. Bu hepimizin başına gelebilir. Bir sayfanın performansını incelemek için günler harcayabiliriz, ancak bazı komitelerin bu özenle hazırlanmış sayfayı otomatik oynatma Video reklamlarının bir Times karesinin üzerine koymaya karar vermesi için. Birbirimizin üstüne iki abysmally-performans gösteren sayfaları istifleme olsaydı ne kadar kötü şeyler olacağını düşünün!

Medya, rekabet yüksek olduğunda (örneğin, bir gazetenin ana sayfasında) dikkat çekmek için harika olabilir, ancak okuyucuların tek bir göreve odaklanmasını istediğinizde (örneğin, gerçek makaleyi okurken), değeri önemli olandan “güzel " e düşebilir.” Evet, çalışmalar, görüntülerin Gözbebekleri çizmede mükemmel olduğunu gösterdi, ancak bir ziyaretçi makale sayfasında bir kez, kimsenin umurunda değil; biz sadece indirmek ve erişmek için daha pahalı hale getiriyoruz. Biz sayfaya daha fazla medya kıpırdamak gibi durum daha da kötüye gidiyor.

Sayfalarımızın ağırlığını azaltmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız, bu yüzden değer katmayan şeyler için taleplerden kaçının. Yeni başlayanlar için, bir veri ihlali hakkında bir makale yazıyorsanız, çok karanlık bir odada bir bilgisayarda yazarak bir kapüşonlu rastgele bir adamın gülünç stok fotoğrafını ekleme dürtüsüne karşı koyun.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi