Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blogger Tema Değişimi?
#1
Hiç başka bir blogcunun sitesini tarayın ve WOW'U düşünün, bu temayı seviyorum. Sen bakmak ve sadece şimdi siteniz için olması gerektiğini biliyorum!

Ancak, mevcut temanıza uyguladığınız tüm değişiklikleri ve özelleştirmeyi düşünmeyi bıraktınız mı?

Bazı blogcular, temaları değiştirdikleri ve kodu taşımayı unuttukları ve Google Analytics'i sık sık kontrol etmedikleri için Google Analytics Verisi olmadan günler hatta haftalar geçirirler.

Veya temanızın ek CSS'SİNDE bir açılış sayfası için yapılandırılmış özel stiliniz var.

Söz değil, yeni tema mükemmel kurulum ve yapılandırılmış olsun şeyler ilk başta her yerde bakacağız. Yani, test etmek ve bu değişiklikleri nerede ziyaretçiler neler olup bittiğini merak edecek canlı sitenizde yapmak istemiyorum, bu yüzden yeni bir tema hazırlamak için bir evreleme sitesi kullanmak isteyeceksiniz.


Blogger iyi bilinen ve basit bir içerik yönetim sistemidir. Bir kişi bir blog başlatmak için karar verdiğinde, şansı Blogger diğer ücretsiz blog siteleri arasında gitmek için ilk seçenek olacaktır vardır. Bu kararda yanlış ya da garip bir şey yok. Platform sahibi ve Google tarafından işletilen, size temellerini kurmak için sadece birkaç tıklama alır ve tamamen ücretsiz olduğu gerçeğini unutmayın. Bu kılavuz nasıl tercih kendini barındırılan WordPress tüm şey aktarmak için size öğretecek olsa da, erken başlangıçlar için Blogger seçme konusunda kötü hissetmiyorum.

Ancak bu kılavuzu zaten açtıysanız, blogger'dan uzaklaşmak istediğiniz şansınız var. Belki bloglama konusunda daha ciddi olmak istersiniz ve ücretsiz platform yeterince iyi değildir. Belki daha fazla özelleştirme seçenekleri istiyorum ya da sadece bir blog Blogger üzerinde çalıştırarak para kazanmak zor olduğunu öğrendim. Nedeniniz ne olursa olsun, hoş geldiniz. Evet, Blogger, yeni başlayanlar için mükemmel olan sevimli bir platformdur, ancak şimdi bunu aştığınıza göre, Wordpress'e geçmeyi düşünmelisiniz. Niçin?

Kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesine sahip olmak sizi sorumlu tutar. Site, etki alanı ve tüm içerik sahibi olacak. Neredeyse hiçbir sınır yoktur ve blogunuzdan istediğinizi alabilirsiniz
WordPress, kullanabileceğiniz on binlerce ücretsiz ve premium tema ve eklentiyi sayar
Kendinden barındırılan WordPress sitesi tamamen özelleştirilebilir (perdeleri serbest bıraktığınızda, tamamen yeni arka uç dünyasına erişeceksiniz)
Ne zaman ünlü bir hosting şirketi ile kendini barındırmak, sınırsız depolama, bant genişliği ve destek olacak.


Peki, blogu taşımak için son kararını verdin mi? Hayır, bunu fazla düşünme! Kararınızı memnuniyetle karşılıyoruz-kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesini başlatmak akıllı bir seçimdi ve düşündüğünüzden daha fazla avantaja sahip olacaksınız.

Eğer Blogger içine çok fazla zaman yatırım yaptık beri, sadece bu konuda unutmak için bir utanç olurdu. Birkaç gönderi ve görüntü aktarmanın bir anlamı olmasa da, Wordpress'in faydalarını fark etmeden önce aylar bile ayırdığınız şansınız var. Merak etmeyin; bizimle sopa varsa, biz nasıl hiçbir zaman WordPress Blogger blogunuza aktarmak için size gösterecektir.

Ne aktarılmalı ve aktarılacaktır?
Başlamadan önce, birkaç ayrıntı bilmek güzel olurdu.

Mükemmel bir dünyada, bir bloga gidersiniz, dışa aktarmak için bir düğmeyi tıklarsınız ve kendi kendine barındırılan web sitenizde sihirli bir şekilde görünecektir. Hala mümkün olmasa da, ilk Site rehberinde sihir için bir ikame sunuyoruz. Blogger sitenizi kendi kendine barındırılan bir Wordpress'e taşıyalım.

Ne yazık ki, o Blogger göründüğü gibi tüm siteyi aktarmak mümkün değildir. Blogunuzun stili (tema, uzantılar, yazı tipleri, renkler, widget'lar, vb.) ayrı olarak eklenmelidir. Sadece veri aktarabilirsiniz:
Bul
Alıntı


Bu Konudaki Mesajlar
Blogger Tema Değişimi? - tarafından admin - 03-03-2020, 10:06 PM

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi