Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blogger ve Adsense Hakkında
#1
Google AdSense, web sitenizde, blogunuzda veya YouTube videolarınızda reklam yayınlamanıza ve ziyaretçiler üzerine tıkladığında ödeme yapmanıza olanak tanıyan bir reklam programıdır. Reklamlar, blogunuza veya web sitenize özel bir AdSense kodu kullanarak beslediğiniz Google'ın AdWords programını kullanan işletmelerden üretilir.


Yeni web siteleri veya bloglar için Google AdSense programı gelir elde etmenin en hızlı yollarından biri olabilir, bu yüzden bu kadar popüler.


Google AdSense ile para kazanmanın artıları ve eksileri
Google AdSense programı da dahil olmak üzere birçok büyük avantajı vardır:


Katılmak ücretsiz.
Uygunluk gereksinimleri kolaydır, bu da web sitenizi veya blogunuzu yeni olduğunda bile para kazanabileceğiniz anlamına gelir.
Çeşitli reklam seçenekleri ve sitenizin görünümüne ve hissine uyacak şekilde özelleştirebileceğiniz birkaç seçenek vardır.
Google, $100 eşiğini karşılarsanız aylık olarak doğrudan para yatırma ile öder.
Bir AdSense hesabından birkaç web sitesinde reklam yayınlayabilirsiniz.
Mobil cihazlarda ve RSS beslemelerinde reklam yayınlamak için seçenekler vardır.
Bunu Blogger'ınıza ve YouTube hesaplarınıza kolayca ekleyebilirsiniz, ancak YouTube'da Videolarınızda Adsense'i çalıştırmak için en az 1.000 aboneye ve 4.000 saatlik izleme süresine sahip olmanız gerekir.
Bununla birlikte, AdSense için de birkaç dezavantaj var:

Google hesabınızı bir anda sonlandırabilir ve kuralları ihlal ederseniz çok bağışlayıcı değildir.
Online gelir her türlü gibi, para kazanmak için trafik gerekir.
İnsanlar bir AdSense reklamını tıkladığında, biraz para kazanırsınız, ancak ziyaretçiniz sitenizi de terk eder, bu da daha yüksek ücretli bağlı kuruluş ürünleriyle veya kendi ürün ve hizmetlerinizle para kazanma fırsatını kaybettiğiniz anlamına gelir.
Mutlaka diğer benzer reklam programlarından daha fazla ödeme yapmaz.
AdSense harika bir para kazanma seçeneğidir, ancak zengin-hızlı veya para kazanmayan bir program değildir. Ayrıca, Google bazı blogcular hizmet şartlarını okurken kaçırmak gibi görünüyor kuralları vardır. Sonuç olarak, birçok web sitesi sahibi, bir Google politikasını ihlal ettikleri ve hesabını sonsuza kadar kaybettikleri zor yoldan öğrendiler.


AdSense reklam türleri
Google, web sitenizde yayınlanmak üzere çeşitli reklam türleri sunar:


Metin: metin reklamlar, bir reklam birimi (bir teklif) veya bir bağlantı birimi (teklif listesi) olarak kelimeleri kullanır ve çeşitli boyutlarda gelir. Kutunun, metnin ve bağlantının rengini özelleştirebilirsiniz.
Görüntüler: görsel reklamlar grafik reklamlardır. Onlar çeşitli boyutlarda gelir. Hem metin hem de resim reklamlarını karıştıran bir reklam akışı seçeneği seçebilirsiniz.
Zengin medya: bunlar HTML, video ve flash içerebilen etkileşimli reklam türleridir.
Video
Hareketli Görüntü
Arama için AdSense: bu, web sitenizde veya blogunuzda bir Google Arama kutusuna sahip olmanızı sağlar. Bir kullanıcı bir terim girdiğinde ve arama yaptığında, AdSense reklamlarıyla birlikte bir arama sonuçları sayfası açılır. Arama sonuçları sayfasının renk düzenini web sitenizle uyumlu hale getirmek için özelleştirebilirsiniz.


Google AdSense Ödemeleri
Google, doğrudan para yatırma yoluyla öder veya kazançlarınızın her ay 100 $ ' a ulaştığını veya aştığını kontrol eder. Bir ayda 100 $kazanmazsanız, kazançlarınız devrilir ve bir sonraki aya eklenir. $ 100 eşiğine her ulaştığınızda, Google bir sonraki ödeme döneminde bir ödeme yapacaktır. AdSense hesabınız aracılığıyla, mevcut kazançlarınızı, hangi reklamların en çok tıklamayı oluşturduğunu ve diğer yararlı verileri görebilirsiniz.

AdSense İle Para Kazanmak
AdSense ile önemli miktarda para kazanmak bir plan gerektirir. AdSense gelirini en üst düzeye çıkarmak için ipuçları:

Google'ın kurallarını okuyun ve uygulayın: web yöneticileri, Google'ın Web Yöneticisi politikalarına ve AdSense program politikasına uymalıdır.
Kendi reklamlarınızı tıklamayın veya başkalarına tıklamalarını isteyin: tıklamaları teşvik etmek, tıklama başına ödeme (PPC) alanı satın almak veya AdSense sayfalarına trafik çekmek için tasarlanmış bir program kullanmak kurallara aykırıdır. Unutmayın, Google kuralları çiğneme konusunda çok bağışlayıcı değildir, bu yüzden onlara uyduğunuzdan emin olun.
Hedef pazar okumak istiyor büyük içeriğe sahip: sonuçta, para yapılır, AdSense veya diğer para kazanma yöntemleri ile olsun, blogunuza veya web sitenize değerli içerik ve kaliteli trafik sağlayarak.
Dürüst, organik trafik oluşturma web sitesi pazarlama teknikleri kullanın: arama motoru optimizasyonu ve makale pazarlama Sitenize ücretsiz trafik almak etkilidir.
Web sitenizin/blogunuzun mobil cihazlar için optimize edildiğinden emin olun (duyarlı): mobil cihazları kullanan kişi sayısı yüksektir. Ayrıca, Google'ın sitenizi görüntüleyen mobil cihazlara uygun reklam boyutları gönderebilmesi için duyarlı reklamlar kullandığınızdan emin olun.
En fazla gelire yol açan seçenekleri bulmak için reklam türlerini ve yerleşimi Test edin: standart boyutlarla başlayın (300×250, 728×90 ve 160×600) ve ardından bir boyutun diğerinden daha fazla tıklamaya neden olup olmadığını görmek için bunları değiştirin.
Reklam yerleşiminizi maksimuma çıkarın: sayfa başına üç standart reklam yerleşimine izin verilir. Hepsini maksimum fayda için kullanın.
Katlamanın üstünde reklamlar var: bu, sayfanızın kaydırma yapmadan görüntülenebilen bölümüdür.
Başlığınızın / logonuzun altında bir lider panosu reklamı var: sayfanın en üstüne bir reklam koymak yerine, fark edilmesi daha muhtemel olan logonuzun yanına koyun.
Görünürlük için içerik içi reklamlar ekleyin: bu, makalelerinizde reklamların olması anlamına gelir ve bu da tıklamaları artırabilir, çünkü bunlar gönderiyi okuma sırasında görülecektir.
Sonuç izleme: Google araçları ile bastıran ve görüş ama senin en iyi sonuçlar için ne kadar çaba en iyi şekilde kullanmak için veri analiz yapabilir.
Google'dan e-posta oku: Google sitenizde beğenmediği bir şey hakkında bir uyarı gönderiyorsa, bu özellikle önemli olabilir. Google'ın şikayetleri ile başa çıkmak için başarısızlık programda fesih yol açacaktır.
Gelişmiş AdSense İpuçları
Sitenizde reklam yayınlandıktan sonra, AdSense programınızdan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak istersiniz. AdSense gelirinizi artırmaya hazır olduğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken bazı ek ipuçları:

Denemeler çalıştırın: A/B AdSense aracılığıyla reklamlarınızı test edebilirsiniz.
Bağlantı ve kutu renkleri ile deneme: renkleriniz temanızla eşleşiyorsa, sonuçları etkileyip etkilemediğini görmek için bunları değiştirmeyi düşünün.
Yerleşim hedeflemesini etkinleştir: bu, reklamverenlerin reklamlarının nerede görüneceğini seçmelerine olanak tanır.
Özel kanalları ayarlama: bu size ne çalışıyor ve sitenizde gelir elde etmek için çalışmıyor daha iyi bir fikir verir.
Rakiplerin veya şüpheli reklamlarla uğraşmak
Web sitenizde ürün veya hizmet sunuyorsanız, Google'ın sunduğu bazı reklamların rakiplerinizden geldiğini görebilirsiniz. Ortaya çıkabilecek başka bir sorun, tamamen meşru olmayabilir veya pazarınızı rahatsız edebilecek reklamlardır. Bu tekliflerin sitenizde görünmesini önlemek için Google AdSense, sitenizde 200 URL'ye kadar URL'yi engellemenizi sağlar. URL'leri engelleme zorluğu iki katlıdır.

Onları orada görene kadar sitenizde hangi reklamların çalıştığını bilmiyorsunuz.
Kendi bağlantılarınızı tıklayamayacağınız için (URL'yi almak için), engellenecek URL'yi alma konusunda dikkatli olmanız gerekir. Bağlantıyı Adsense'de engelleyebilmeniz için bağlantıyı elde etmenin en iyi yolu, bağlantıyı sağ tıklamak, bağlantı adresini Kopyala'yı seçmek ve bir belgeye veya metin düzenleyicisine (yani Not Defteri) yapıştırmaktır. Google URL'si uzun, ancak içinde reklamın gittiği sayfanın URL'si var. Bu URL'yi kopyalayın ve AdSense engellenen reklamlar hesabınıza yapıştırın.
AdSense Dışında Diğer Programlar
Adsense'e benzer birçok Reklam Ağı programı vardır Media.net ve İnfoLinks. Bazıları bir trafik eşiği gerektirebilir, bu nedenle web siteniz kuruluncaya kadar beklemeniz ve kabul edilmeden önce düzenli trafik elde etmeniz gerekir.

Çoğu, ağın sayfa başına reklam sayısının sınırı (genellikle üç) ve kendi reklamlarınızı tıklatmak için sonlandırma gibi Google'a benzer kurallara sahiptir. Çoğu durumda, hizmet koşullarını ihlal etmeden sitenizde birden fazla Reklam Ağı çalıştırabilirsiniz, ancak bunu yapmadan önce her ağın kurallarını okumak isteyeceksiniz. Ayrıca, sitenizin okuyucularınızın içeriği bulamadığı reklamlarla boğulmuş olmasını önlemek istersiniz.

Reklam Ağlarının Yanı Sıra Diğer Gelir Seçenekleri
Reklam ağları, özellikle AdSense, yeni bir blogger veya web sitesi sahibi olarak katılabilir çünkü büyük seçeneklerdir, ve kullanımı kolaydır. Ancak web sitenizden para kazanmanın tek yolu onlar değil. Aslında, sitenizin trafiği büyüdükçe, diğer para kazanma seçenekleri daha iyi olabilir. Reklam ağları yerine veya birlikte kullanabileceğiniz diğer bazı para kazanma fikirleri.

Affiliate Marketing: reklam ağları gibi, bağlı programlar genellikle katılmak için ücretsiz ve Web sitenize eklemek kolaydır.
Kendi ürün veya hizmet satmak: kendi ürün veya hizmet oluşturma, başkasının bağlı kuruluş pazarlama yoluyla teşvik aksine, önemli ölçüde daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu Bilgi ürünleri veya oluşturmak ve satmak için ucuz online kurslar ile özellikle doğrudur. Diğer seçenekler ebooks ve serbest hizmetler içerir.
Koçluk veya Danışmanlık: konuyla ilgili bir uzman olarak, web sitenizde veya blogunuzda sağladığınız bilgilerin ötesinde insanlara yardımcı olmak için iyi bir konumdasınız. Sen koçluk veya danışmanlık yoluyla daha derinlemesine yardım sunabilir.
Sponsorlar: trafik ve hedef kitleniz üzerinde etkisi iyi bir miktar varsa, diğer şirketler Web sitenize sponsor ödeyecek. Onlar tüm site veya tek bir sayfa veya yazı sponsor olabilir.
Gördüğünüz gibi, bir web sitesinden veya blogdan gelir elde etmenin birçok yolu vardır. Ama çok para kazanmak gerekir önce önemli trafik var gerektirir. AdSense iyi bir başlangıç para kazanma seçeneği olduğu yerdir. Bir şey yaratmak zorunda değilsiniz, blogunuza veya web sitenize başladığınız güne katılabilir, ücretsizdir ve reklam kodunu Web sitenize eklemek kolaydır.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi