Arınmak İçin Arınmamak


16
57 Paylaşım, 16 Beğeni

Safiyetini yitiren günlerden, mutluluğunu elleriyle bırakan insanlardan, neşe kaynağını görmezlikten gelen gözlerden arınmak. Arınmak için arınmamak ama. Gerçek arınmayı hissetmek için arınmak. Mış gibilikten uzak, sahici ve doğal. Arınmanın 16.gününden merhabalar.

    Teknolojinin içine hapsolduğumuz bir krallık burası. Yemyeşil bir doğada, masmavi bir gökyüzünün altında kara aynalar arasında yitirilen insanlıktan. Kaybolan bizden. Yazılarımızı dahi sanal yoldan ileten bizden özür dilerim. Artık bu dil ve bu bağlam ile iletişim kurabiliyoruz orası değil sıkıntı olan. Sıkıntı olan tüm vaktimizi bunlar arasında mekik dokuyarak geçirmek. Ne acı! 

   Alışverişini dahi internetten yapan üşengeç bir toplumda neyin arınması ? Her şey sahte, sahtelikten çok yapma, suni ve fake. 

Krallar ve kraliçeler, kendinize saygı duyun ne olur. Ne kadar değerli olduğunuzu farketmeniz için kimsenin size ayna tutmasına gerek yok inanın. Derinlikli düşünen her insan kendi varlığının ne kadar önemli olduğunun bilincinde olur ve ona bakar.Bir bebek gibi üzerine titrer. İçindekileri yaşama dönüştürmek için her geçen gün istek ve daha çok gaye ile hayata döner. Üretir, çalışır ve çabalar. 

   Benim krallığım bu koca krallıkta arınmak için 16 gün geri çekildi. Döndüğünde kendini  iyi hisseden krallığım diğer krallıklar arasında yalnız kaldı. Diğer krallıklar arınmak için arınmışlardan oluşuyordu. Bir gün ile geçiştirilmeye çalışılan kafa dinlemeler, bir gün ile doldurulmaya çalışılan gerçek yaşam. 

Hiçbir şey bir gün oluşmadı, bir gün ile değişmedi ve bir gün ile fark yaratmadı. Her şey emek ve çaba ile oluştu. Eylem öncesi düşünceler gibi önce temelde yatan farkındalıklar üzerine inşa edildi arınma süreci. Aslında çok şey diyebileceğim şu 16. günden susmayı tercih ediyorum. Çünkü biraz daha uzun bir sürem var . O zaman size uzun uzun yazacağım :)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

16
57 Paylaşım, 16 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aşk Aşk
54
Aşk
Nefret Nefret
89
Nefret
Şaşkın Şaşkın
27
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
30
Eğlenceli
Komik Komik
40
Komik
İnanılmaz İnanılmaz
36
İnanılmaz

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Yorumlar

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı