Borderline Kişilik Bozukluğu Testine Göre Ne Kadar Yalnızsın Söylüyoruz!


9
9 Beğeni

Borderline kişilik bozukluğu (Sınırda Kişilik Bozukluğu), çoğunlukla hem bu bozukluğa sahip olanlar hem de çevrelerindeki insanlar için yıkıcı bir zihinsel sağlık durumudur ve özetle duygusal düzensizlik olarak tanımlanabilir. Genellikle biyolojik faktörlerden kaynaklansa da araştırmalar çevresel faktörlerin de bu bozukluğun ortaya çıkmasında büyük bir etken olduğunu ortaya koymuştur. Eğer sen de testin sonucunu merak ediyorsan;

Haydi teste! 

 1. 1 İlk olarak, daha önce sevgilin tarafından nedensizce terk edildiğin oldu mu?

  asdasd-1.gif
  1. Nedensizce olmasa da terk edildim..
  2. Evet, ne yazık ki...
  3. Hayır.
 2. 2 Peki daha önce herhangi bir şeye sinirlenip kendine zarar verdiğin oldu mu?

  dsadsa.gif
  1. EVET
  2. HAYIR
 3. 3 Gün içerisinde çok fazla duygu değişimi yaşar mısın?

  SADSDAS.gif
  1. Çok stresli ve kötü olduğum zamanlarda yaşıyorum.
  2. Hayır, duygularımı kontrol edebilen bir insanım.
  3. Hem de defalarca...
 4. 4 Kendini sanki hayatın akışına bırakmış, boşlukta gibi hissettiğin anlar çok fazla oluyor mu?

  SDSD.gif
  1. EVET
  2. HAYIR
 5. 5 Ve son olarak, etrafındaki insanları iyi ya da kötü çok eleştiren bir insan mısın?

  SDFDSF.gif
  1. Hayır, kimse umrumda olmadığı için eleştirede de bulunmam.
  2. Bazı kişilere karşı eleştirel davranırım.
  3. Evet, çünkü gözlemci yanım sayesinde olaylara sürekli eleştirel yaklaşıyorum.

Borderline Kişilik Bozukluğu Testine Göre Ne Kadar Yalnızsın Söylüyoruz!

Oluşturuldu
 1. Test Sonuçları

  Bazı insanlar seni yalnızlığa sürüklemiş!

  Sen o kadar yorulmuş ve bıkmışsın ki artık hayatında kimseyi istemiyorsun. Çünkü seni bu hayat oldukça yalnız bırakmış. Kendi kendine hayatı çok sorguluyor ve nedenini bulmaya çalışıyorsun. Aslında etraftakileri suçluyorsun ama asıl suçluyu bulmakta zorlanıyorsun. Etrafındaki suçlarken bu sefer kendini de suçlamaya başlıyorsun. Bazı şeylerden kendini soyutlaman bunun en büyük örneği mesela. Önceleri baya sosyal bir çevren varken şimdi bu çevreden oldukça uzaklaşmışsın. Bunu daha fazla zarar görmemek adına yapıyorsun. Evet, zarar görmekten korkuyor olabilirsin ama yalnız olmak sana daha fazla zarar veriyor gibi. Çünkü etrafındaki insalarla hiçbir şey paylaşmak istemiyor ve herkesi aynı kefeye koyuyorsun. Geçmişte yaşanılan olaylar senin artık son derece soğuk ve taş kalpli bir görünüm sergilemene sebep olmuş. Aslında senin pamuk gibi bir kalbin var. Sadece kendini insanlara açmak, iyi yanını göstermek istemiyorsun. Bundan dolayı epey yalnız hissediyorsun. Fakat zamanla her şey düzelecektir. Sadece sabretmesini bilmeli ve hayatına olumlu yanlarından bakmalısın. Çünkü sen de en az herkes kadar mutlu olmayı hak ediyorsun!

  Sonuçları Paylaş
 2. Test Sonuçları

  Yalnızlığın dipsiz kuyusundan çıkamıyorsun!

  Sen yaşadığın olaylardan dolayı kendini soyutlamış bir haldesin. İç dünyana çekilmiş kimseye kendini anlatmıyorsun. Ne yaşıyorsan kendi içine atmayı tercih ediyorsun. Bu da seni oldukça yalnız hissettiriyor. Ne zaman birilerine güvensen veya kendini açsan mutlaka bir darbe yiyorsun. Bu durumdan oldukça yorulduğun için hiçbir sosyal aktivitelerde yer almamayı tercih ediyorsun. Özellikle sevdiğin insanların arkandan vurması seni çok derinden etkilemiş. Bundan dolayı artık kimseye güvenmiyorsun. Ee dolayısıyla kendini çok ama çok yalnız hissediyorsun. Sanki kendini bir köşeye sıkıştırmışsın ve oradan çıkamıyorsun. Çıkmak istiyorsun ama izin vermiyorlar gibi hissediyorsun. Bu da senin işin içinden çıkmanı oldukça zorlaştırıyor. Kendi içinde sürekli düşünüp yalnızlığın içerisinde kayboluyorsun. Böyle zamanlarda o kadar mutsuz oluyorsun ki hiçbir şey yapasın gelmiyor. Sanki bütün hayat enerjin emiliyor ve öylece kalakalıyorsun. Ama artık tüm bunlara son vermenin zamanı sence de gelmedi mi? Kendine değer vermeli ve sevmelisin. Çünkü sen herkesten daha değerlisin, mükemmelsin. Bunu sakın unutma!

  Sonuçları Paylaş
 3. Test Sonuçları

  Etrafındaki insanlar yüzünden yalnız hissediyorsun!

  Sen etrafındaki insanlardan çok farklısın. Gerek düşünce gerek karakter olarak epey uzak bir karaktersin. Anlayacağın sen onca kalabalığın içerisinde zaman zaman kendini yalnız hissediyorsun. Bu da aslında anlaşılmamaktan kaynaklanıyor. Herkese göre farklı bir yapın var. Evet, çok fazla arkadaş ortamın var ama doğru insanlar arasında olmadığını düşünüyorsun. Çünkü kendini hiçbir zaman anlatabileceğin doğru düzgün bir insan bulamıyorsun. Herkes kendi derdine düşmüş. Seni dinleseler bile anlayabileceğini düşünmüyorsun. Ama yine de sosyal ortamlarda bulunmaktan vazgeçmiyorsun. Çünkü o ortamda bulunmak seni daha iyi hissettiriyor. Ama artık farklı insanlar ve ortamlar tanıma vaktinin geldiğini düşünüyorsun. Kesinlikle haklısın. Çünkü hep aynı insanlarla birlikte vakit geçirmek insanı bir noktadan sonra geliştirmeyebilir. Yeni insanlar, yeni fikirler tanımak seni her zaman daha öne çıkarır. Çünkü farklı bakış açılarına sahip olmak bu noktada çok önemli. Belki de kendini yalnız hissetmenin asıl sebebi etrafındaki insanlardır. O yüzden kendini iyi hissettirecek insanlara ihtiyacın olduğunu düşünüyoruz. Çünkü sen anlaşılması güç bir insan değilsin. Karşındaki insanlar seni anlamıyor ya da anlamak istemiyor. Artık değişim zamanı!

  Sonuçları Paylaş
 4. Test Sonuçları

  Kendini tüm kalabalığın içerisinde yalnızlaştırmışsın!

  Sen kalabalığı çok sevmeyen bir insansın. Bundan dolayı etrafında çok fazla insan bulundurmuyorsun. Yakınım dediğin birkaç kişi vardır. Onun dışındaki insanlara gerek duymuyorsun. Çünkü öyle herkesle samimi olmayı, kendini anlatmayı çok sevmiyorsun. Bu durumu fazlasıyla samimiyetsiz buluyorsun. Sosyal ortamda bulunmayı çok seversin ama böyle ortamlarda kendini oldukça yalnız hissediyorsun. Çünkü herkesle konuşmak sana göre değil. Bu durumdan ötürü çoğu zaman da yalnız olabiliyorsun. Aslında bu durumu kendin seçiyorsun. Böyle olmayı da seviyorsun. Birkaç yakın arkadaşın veya dostun olsa bile kendini çoğu zaman yalnız hissediyorsun. Çünkü ne kadar yakın olursanız olun anlatmadığın bazı şeyler var. Ve bu seni gece yatağına yattığında inanılmaz şekilde kötü hissettiriyor. Tüm dertlerinle yalnız başınasın ve bir çözüm bulamıyorsun. Bazen haykırmak istiyorsun ama haykıramıyorsun. Bu da senin kendini yalnız ve kötü hissetmene sebep oluyor. Çoğu zaman kendi kendini sorgulayıp hayatında yolunda gitmeyen şeyler için kendini suçluyorsun. Çünkü eğer bulunduğum konuma geldiysen bunun tek sebebi sensindir. Tabii ki de dış etkenler de var. O yüzden kendini çok yalnız hissediyorsun. Artık kendini suçlamaman ve yakınlarınla dertlerini paylaşmaktan çekinmemelisin. Çünkü böylece her şey senin için çok daha güzel olacak.

  Sonuçları Paylaş

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

9
9 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aşk Aşk
30
Aşk
Nefret Nefret
3
Nefret
Şaşkın Şaşkın
5
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Komik Komik
6
Komik
İnanılmaz İnanılmaz
22
İnanılmaz

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Yorumlar

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı