Düşünmeyi Kati Suretle Reddediyorum


9
9 Beğeni

 

 

Kendimden özür diliyorum, rüzgar savrulan anılarımı tepetaklak ettiğinde sitemler ettiğim için… Sandım ki rüzgara karşı ters yürürsem kendimi güçlü bulabilirim lakin tam tersi harap bir kente doğru gittiğimi fark edemedim. Rüzgara karşı koymayıp kendimi ona teslim etseydim uçmayı öğrenebilirdim. Şimdi dönüp baktığımda rüzgar esmiyordu. Etrafımı telaşla kolaçan ettim. Oraya buraya bağırdım ama herhangi bir kıpırtı hissedemedim. Yüzümde yakıcı bir ıslaklık hissettiğimde ağladığımı fark ettim. Daha büyük bir acıyla bağırırken ellerimle yüzümü örtüp yere çömeldim. O kadar şiddetli bağırarak ağladım ki kendi sesimden başka bir ses duyamaz oldum. Elimin tersiyle ittiğim şeyi geri arayıp bulamayışımın üzüntüsünü en derinden hissediyordum. 

Harabeye dönmüş kente uğrarken bunun kendim olabileceği aklımın ucundan bile geçmemişti. Şimdi döndüğüm noktada ağaçlar çıplak kalmış, toprak çatlamıştı. Bir müddet sonra hıçkırarak ağlamam kesilince göz ucuyla etrafa baktım. Önceden uğradığım kentten ne farkı kalmıştı burasının da? 

Boğazımda düğümlenen hıçkırık bu hisle beraber daha fazla ağlamamı şiddetlendirmeye yetmişti. Bacaklarımı kendime doğru çekip olabildiğince etrafımda küçülmüştüm, daha ne kadar küçülebilirsem. O kadar çok ağladım ki gözümden artık yaş gelmiyor sadece derince iç çekişlerim yerini alıyordu. Sanki gözyaşlarım içime doğru akıyor, zihnimi girdabında boğuluyormuş gibi hissediyordum. 

Çok sonra hava karanlığa bıraktı kendini. Boşluğa dalıp öylece bakarken hiç kimseler yoktu. Düşünmeyi kati suretle reddediyordum. Uyuyakalmışım.

Sıçradım. Üstümdeki ıslaklığın neyden kaynaklı olduğunu anlayamadan başımı göğe kaldırmak istedim ama yapamadım. Sanki yağmur yağmıyordu da etimi dövüyordu. Yıkık harabelerden birine saklandım. Öyle şiddetli derece de yağmur yağıyordu ki hiçbir şey geride kalmıyor, sadece çamurlu suların bıraktığı izler kalıyordu tıpkı yüreğime çöreklenen izler gibi. Çok sonra fark etti ki aradığı rüzgarı böyleyken bile bulamamıştı.

Saklandığım sığınaktan çıkıp çamurlu yollarda ayaklarım kirlense dahi aldırış etmeden ilerledim. Yağmur damlaları artık üzerimde ıslatacak yer bile bırakmadı. Sonra fark ettim ki o harabe yer önceden vardığım yerdi. O zaman dün başlangıç noktasına dönmemiş miydi? Nasıl olur da birbirlerine benzeyebiliyordu?

Anladı ki o zaman bu yürekle nereye giderse gitsin yıkık bir harabe kenti de onunla beraber gelecekti. Öylece zor bir şekilde kafasını göğe kaldırdı. Gözlerini zor bela açabiliyordu. İşte o zaman başladım kendimden özür dilemeye. Boş alanda yağmurun yere vurma sesi ile kendi sesim birbirlerine karışmıştı. Avazım çıktığı kadar bağırıyordum ama duyan var mıydı?

Kendimden özür dilerim. Bunca zaman kavrulup yanarken onu duymazdan geldiğim için, damarıma bastığını söyleyip onunla yüzleşmekten korktuğum için, yanmıyorum diye sırtımı dönüp her seferinde kavruk yanık kokusunu görmezden geldiğim için, aşırı geleceğini bildiğim her şeyde işi inada bindirdiğim için...

Yağmur dindi. Bulutlar çekildi. Gök parıldadı. Toprak canlandı. Rüzgar coşturdu. Saçlarım birbirine karışırken ellerimle düzeltme zahmetine bile girmedim. Tokat gibi çarparken yüzüme ifadesiz kaldım. Bir iki adım öteye iteledi, ayaklarımı toprağa sağlam bastım. O vakit rüzgar çekilir gibi oldu. Kaşlarımı çattım. 

Daha kuvvetli bir rüzgarla bu sefer öne savruldum. 

"Hani anlamıştın?"

Kulağımda hissettiğim gıdıklanma ile benimle konuştuğunu fark ettim.

"Anladım."

Bu sefer önce arkaya sonra öne savruldum. 

"Direniyorsun."

Vücudumdaki kanın çekildiğini hissettim. Hala nasıl olur da direnmeyi başarabiliyordum? Son gücünü kullanırken tüm benliğimi onunla beraber teslim ettim. Belki de bu sefer uçmayı öğrenebilirdim.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

9
9 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aşk Aşk
3
Aşk
Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Komik Komik
2
Komik
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Yorumlar

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı