İzlenilmesi Gereken En İyi Korku Filmleri

Korku filmi bağımlılarının dahi daha evvelce büyük olasılıkla izlemedikleri en iyi filmlerini bir araya getirdik. Belki de izlemişsinizdir...


9
73 Paylaşım, 9 Beğeni

Hiç film izlemeye karar verdiğinde en iyi tehlike filmlerinin hangileri olduğunu merak ettin mi? Eh, doğru yerdesiniz! Normal olarak, herkes bir eleştirmen. Bu hususta sizinde düşüncelerinize ehemmiyet veriyoruz. Tekrar de zaman vakit, yine yine izlenen çoğu korku filmi insanların favorileri arasına girmeyi başarmıştır. En iyileri çoğu zaman dayanıklı senaryoya sahip.

En iyi filmler kategorisinde yer alan ve aynı vakitte ne olursa olsun izlenmesi lüzumlu olan filmler listesinde tespit edilen en iyi korku filmlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. şimdiden İyi seyirler…

Cinnet (1980)

Jack Torrance (Jack Nicholson) Colorado dağlarındaki Overlook Otelinde kış bakıcısı olmayı kabul eder. Otel kışın kapalı olmasından Jack ve ailesi uzun bir vakit vakitsince mekanda yalnız kalacaklardır. Medyum yetenekleri olan Torrance'ların ufak oğlu Danny (Danny Lloyd), otelde birtakım kötü ruhların olduğunu hissetmeye başlar. Jack, seneler evvelce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski kış bakıcısı Bay Grady Philip Stone'nin hayaletiyle tanıştığında işler iyice değişmeye başlar. Danny, babasının bu ruhlar doğrulusunda denetim edildiğini ve babasının giderek çıldırdığını görmektedir.

Kapan (2017)

Genç bir kara olan Chris (Daniel Kaluuya), beyaz kız dostu Rose'la (Allison Williams) birlikte, kızın ailesinin yanına tanışmaya gider. Fakat bu kasabada garip birşeyler vardır. Burada yaşam sürdüren karalar esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmaktadır. Burada yaşam sürdüren bir diğer kara Chris'ten bir an evvelce oradan kaçmasını ister, fakat bu kolay bir iş olmayacaktır.

Şeytan (1973)

Aynı ismin Romanına dayanarak, The Exorcist, bütün zamanların en korkunç korku filmi olarak kabul edilir. Regan isminde ufak bir kızı şeytan ele geçiriyor ve şeytan çıkarmak amacıyla evine bir Katolik rahip geliyor. Şimdi anladınız mı Kutsal Damacana nereden geliyor? :)

The Witch (2015)

2015 Sundance Film Festivali’nde ilk sunumu oluşturulan ve festivalde yönetmen mükafatını kazanan, bir de Jüri Özel Ödülü adaylığı alan The Witch, Robert Eggers‘ın senaryosunu yazıp yönetmekte olduğu ilk uzun metrajlı filmi olarak karşımıza çıkar.

Rosemary'nin Bebeği (1968)

Roman Polanski'nin idaremekte olduğu Rosemary’nin Bebeği şimdiye kadar yapılmış en iyi fobi filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Paranoya ve anksiyete duyguları, son doruğa kadar daha da makûslaşır.

Sapık (1960)

Alfred Hitchcock’un şaheseri olarak kabul edilir. Marion Crane’e işvereniyle iş yapan varlıklı bir adama para itimat eder ve sonrasında Marion yola koyulur.

Yaratık (1979)

Vazifesini bitirerek Dünya'ya dönmeye hazırlanan kargo gemisi Nostromo'nun beş erkek, iki bayan ve bir kediden alana gelen tayfayı özel kabinlerinde uykudadır. Bilgisayarların etraftaki bir seyyarede yabancı bir yaşam cinsi tanımlama etmeleri üstüne uyandırılırlar. Yasalar, uslu olabilecek her canlının incelenmesini buyurmaktadır.

Ölülerin Şafağı (2004)

Genç ve güzel hemşire Ana, hastanedeki günlük mesaisini bitirip evine, çok sevdiği kocasına döner. Aşk içersinde sevişip beraber uyurlar. Ertesi gün kocası yan komşusu doğrulusunda öldürüldükten sonra tekrardan yaşama döner. Ana, mahallede olan kaosu ve çevrede birikmeye başlayan zombileri fark ederek evden kaçar. Kendine geldiği zaman bir polis ve başka kurtulmak isteyenlerle karşılaşır. Bir alış veriş merkezinde hep beraber emniyet ararlar. Çok geçmeden başka kaçanlar da gelirler ve şayet hayatta kalmak istiyorlarsa birbirlerine kenetlenmeleri gerekliliğini öğrenirler. Dünya ölüler doğrulusunda yönetilmek üzeredir. Bu küresel kaos içersinde hayatta kalmanın yolu nedir?

Eraserhead (1977)

Sinemanın en aykırı dehalarından David Lynch imzalı film, yönetmenin ilk uzun metrajı olmasının yanı sıra sonrasında istikbal başyapıtların habercisi niteliğindedir. Henry Spencer, uzun vakit evvelce hayat sürdürdükleri bir temas esnasında Mary'nin hamile kaldığını öğrenir ve onu kendi evine getirir. Mary, süreyi geldiği vakit doğumu gerçekleştirir fakat dünyaya getirdiği şey çocuk değil insan dışı bir yaratıktır. Mary evden kaçar ve Spencer amacıyla kabus dolu günler bu tür başlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

9
73 Paylaşım, 9 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aşk Aşk
47
Aşk
Nefret Nefret
30
Nefret
Şaşkın Şaşkın
57
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
31
Eğlenceli
Komik Komik
34
Komik
İnanılmaz İnanılmaz
24
İnanılmaz

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Yorumlar

[quads id=10]
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı