Kendimizi Mi Kandırıyoruz?

Sevgili Tanrım, Dokunsam biraz ötede beride bir yerlere, yine kendim olsam her zamanki gibi, bir yuduma muhtaç çöl kuraklığı yaşasam, beni duyar mısın?


9
1 Paylaşım, 9 Beğeni

Sevgili Tanrım,

Bana, benim bile bilmediğim şeyleri çektirmek güzel geliyor mu? Sitem gibi düşünme bu söylediklerimi, dertleşelim, olmaz mı? Heveslerimizi kursağımızda bırakmak neden bu kadar somuttu? Soyut bir kavram olması gerekirken nasıl olurda bu denli hayal kırıklığımı elimde tutuyordum. Hayal kırıklığı nasıl elle tutulabilirdi ki, nasıl? Sanırım gözle görülen, duyulan şeyler bize yetmiyordu da elle bile tutamayacağım, gerçekliğini gösteremeyeceğim şeyleri sırtlandırıyordun.

Sevgili Tanrım,

İçimde bir yer o kadar hüzünlü duruyor ki, hissedebiliyor musun? Belki birisine anlatsam, bana bunun için mi üzülüyorsun dese, gülse ne diyebilirdim ki? Ben bir kere dert edinmişim. O yüzden hissedebiliyor musun lakin her bir hücrem bunu hissediyor. Kuşlara tanıdığın gerçek kursak olayında bizlere heveslerimize, hayallerimiz olarak mı sunmuştun?

Sevgili Tanrım,

Neden? İçimdeki iyi bir ses omzumu okşayıp fısıldıyor, ne zaman dertlensem "Geçecek, bunların hepsinin bir nedeni var. Bilmesen de olur."

Öyle midir? Kendimizi mi kandırıyoruz? Gerçekten ama gerçekten kendimizi mi kandırıyoruz şu söylem ile. "Belki başına bir şey gelecekti olmaması daha iyi olmuş." Bunu da bilemeyeceklerimizin arasında mı? Peki, başımıza gelenlerde bu yüzden geldiği için midir?

Sevgili Tanrım,

Dokunsam biraz ötede beride bir yerlere, yine kendim olsam her zamanki gibi, bir yuduma muhtaç çöl kuraklığı yaşasam, beni duyar mısın?

Sevgili Tanrım,

İstediğim sadece geçmesi, nasıl geçtiği mühim değil. Her seferinde ertelediğim ya da geç kaldığım her şeye, belki o an düşündüğüm ama öyle değildir deyip devam ettiğim her şeye, zorlanıyorum. Anlıyorsun değil mi? Sen hep anlarsın, değil mi?

Ben o zamanlarda şöyle düşünüyorum, bekle vakti değilmiş, sonra bekliyorum, bekliyorum yine bekliyorum vakti gelmiyor. Nasip değilmiş deyip geçiyoruz. Her olayı kendi laflarımızla geçiştirip bir kap bulup şekillendiriyorduk, doğrusu nedir bilmeden, sadece o an nasıl gördüğümüzle alakalı devam ediyoruz.

Çok yorucu görünmüyor mu, sence de?

Sevgili Tanrım,

Bunları derken bile geçen şu süre zarfında alınma bana. O kadar kendime alınganım ki sen bana sakın alınma. Bir kursak verip uçuran sen, beni de öyle kanatlandır. Bir kuş kendi kanat çırpışını göremese bile onlara güvenip nasıl yol alabiliyorsa sende öyle yol almamı sağla. Belki bir kuşum, kanadını göremeyen ama yine de farkına varmadan uçabilen, yol almadığını sanan bir kuşumdur belki de. Yol aldığını bilebilir mi ki ona bir kuş olduğu söylenmemişse, kanat çırpışına mı güvenir kat ettiği yollar?

Sevgili Tanrım,

Belki de tüm suç bendedir; bu noktaya gelen de getirende benimdir.

Sevgili Tanrım,

Belki de evvel zamanda da kalbur saman içinde de her şey aynı düzendedir. Ektiğimiz kadar buluyor, bulduğumuzu beğenmiyor, kurduğumuz olmayınca sövüyoruz.

Sevgili Tanrım,

Ne doğru inan bilmiyorum, ufacık bile fikrim yok. Her doğru dediğim diğer teziyle çürüyor gibi. Hayatın getirisinde plan mı kurmalı, anı mı yaşamalı, kurulan düzende yerimizi mi bulmalı, olmayan kursaklarda mı boğulmalı? Biz planlar kurarken kader bize gülermiş, peki bunu herkes bilirken neden böyleyiz? 

Sevgili Tanrım,

Tıkılıp kalmış kursaklarımızda...
Boynumuza dolanmadan çıkabilelim.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

9
1 Paylaşım, 9 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aşk Aşk
11
Aşk
Nefret Nefret
1
Nefret
Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Komik Komik
0
Komik
İnanılmaz İnanılmaz
4
İnanılmaz

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Yorumlar

[quads id=10]
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı