Kesit

Ondandır ki insan, sevdiğiyle, sevdiği şeylerle vurulduğunda çorak topraklarındaki sınırına giriş yapılmış gibi panik yapar.


5
1 Paylaşım, 5 Beğeni

Linke tıklayın ve gözlerinizi kapayın. Biliyorum sizde çok yorgunsunuz, bu yüzden birkaç dakikanızı ayırıp kendinizi teslimiyete bırakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=rVN1B-tUpgs

Kesit

İnsanı sevdiğin şeyle vurduğunda donup kalmışlığını görebiliyordum. Yüzündeki hareli gelgitleri, sabitlemeye çalıştığı bakışların donukluğuyla, dişlerini dudak etine geçirişini –geçirip oracıkta yeni oluşan kanı-, hayalimdeki yavaşça çalan fon müziği eşliğinde izliyordum. Onun için zaman, akan nehrin son damlasının da buza dönmeye başlaması gibiydi. Hafifçe yutkunmaya çalışı, gözündeki bulanıklığın hızla artışı…

Anın akışı da sanki o buza dönmüş nehre bastığında duyulan çıtırtı sesi ve yavaştan hızlıya doğru ritmik tempoda yıkılıp parçalanarak, nehrin suyunu birden güldür güldür akması gibiydi gözlerindeki yansımalar. Ondandır ki insan, sevdiğiyle, sevdiği şeylerle vurulduğunda çorak topraklarındaki sınırına giriş yapılmış gibi panik yapar. O yüzden ki nehrin suyu birden bire taşmaya başlar; çorak sandığı topraklarındaki nehrin buza dönmüş olduğunu, birinin ayak basmasıyla o anda fark eder. Bu farkındalıktır ki toprağı fazla suyu çekemeyişinden nasıl boğulduğunu gözler önüne serildiğinde, onu yaşama bağlayıp, dize getiren. 

Birden sonra gözlerini kenetlenmiş ellerine çevirdiğinde tüm suların çekildiğini gördüm. Kendi sesine kavuşamayacağı korkusu sarmıştı. Boğazında son kalan lokma varmışta onu yutamıyormuş gibi bir hali vardı. Sevdiğiyle vurulduktan sonra etrafı kısa bir süreliğine sessizlik bürümüştü. Konuşmasa dahi kelimeleri vücut bulmuştu. Bir adım atsa elini tutardım ama onu da yapamadım. Çünkü o an biliyordum ki hiçbir şey ona bunu geri getiremezdi. 

Fısır fısır konuşulan lafları duyduğunu, sandalyeden hızla kalkıp bağırışından anlamıştım. Kendisini açıklayabilecek kelimeleri seçemiyordu. Yükseldikçe yükselmesini bekledim. Hani olur ya, şarkının en önemli yerinde çıkış yapılmasını beklersin ve o an geldiğinde tüm melodiler bedene dönüşür, görünür kılardı. İstemsizce uzasın istersin ama aksine öyle olmadı. Üzüntüsünden mahrum bırakıp koşarak oradan uzaklaştığını birkaç adım ötemde görebiliyordum. Alaycı bakışlara suratımı döndürdüğümde zerre üzgün kırıntılar göremedim. Koşarak uzaklaştığı yerde bir boşluk oluşmuştu. Hışımla kalkmış olduğu sandalyesinin dağınıklığına uzun süre baktım. Elinden tutup, sarılsaydım ne olabileceğini düşünmeye başlamıştım. Yapamamış olduğum bu gerçeklikle hayalimdeki görüntüyü dağıtmak adına hızlıca kafamı salladım. 

İnkâr edilemeyecek bir gerçeklik sadece saniyeleri alıyordu ama izi uzun yıllardır bizimle beraber kalıyordu. Hiçbir şey yapamamış olduğum, omuzlarıma koca yük olarak kalırken, önümdeki soğumuş çayı tek dikişte içtim. Dilimde bırakmış olduğu acımtırak his kalbimdeki hisle eşdeğer miydi? Onun aksine oturduğum yerden sakince kalktım, ellerimi ceplerime koydum. Görüntüler silikleşirken etraftaki fısıltıların kaybolduğunu fark ettim. Onun gitmiş olduğu yoldan savruk adımlarla ilerledim. Arkamda bırakmış olduğum insanlar çoktan aynı tablonun insanları gibi kaldıkları yerden devam etmeye başlamışlardı.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

5
1 Paylaşım, 5 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aşk Aşk
5
Aşk
Nefret Nefret
7
Nefret
Şaşkın Şaşkın
3
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Komik Komik
4
Komik
İnanılmaz İnanılmaz
3
İnanılmaz

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Yorumlar

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı