Hoşgeldin Ziyaretçi
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı
  

Şifre
  

Forumlarda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Üye Sayısı: 63
» En Son Üyemiz: oyeloreb
» Konu Sayısı: 14
» Mesaj Sayısı: 14

Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 3 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 2 Misafir
Google

En Son Konular
Kendimizi Tanıyalım
Forum: Kendinizi Tanıtın
Son Mesaj: admin
03-03-2020, 10:19 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 303
Üyelerimiz Hakkında
Forum: Kendinizi Tanıtın
Son Mesaj: admin
03-03-2020, 10:18 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 220
Flu Edebiyat Kuralları
Forum: Forum Kuralları
Son Mesaj: admin
03-03-2020, 10:17 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 278
Flu Edebiyat Hakkında
Forum: Forum Kuralları
Son Mesaj: admin
03-03-2020, 10:17 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 230
Organik Hit Nasıl Kazanıl...
Forum: Google Optimizasyon
Son Mesaj: admin
03-03-2020, 10:13 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 406
Featured Snippet Nedir Na...
Forum: Google Optimizasyon
Son Mesaj: admin
03-03-2020, 10:11 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 224
Blogger Tema Değişimi?
Forum: Blogger
Son Mesaj: admin
03-03-2020, 10:06 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 339
Blogger ve Adsense Hakkın...
Forum: Blogger
Son Mesaj: admin
03-03-2020, 09:54 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 242
Blogger Nasıl Kullanılır ...
Forum: Blogger
Son Mesaj: admin
03-03-2020, 09:53 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 235
Css kutuları nasıl kullan...
Forum: CSS
Son Mesaj: admin
03-03-2020, 09:51 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 360

 
  Kendimizi Tanıyalım
Gönderen: admin - 03-03-2020, 10:19 PM - Forum: Kendinizi Tanıtın - Cevap Yok

Birleşik tasarım bazı teknik borçları temizledi. Önceki tasarımda, her bülten modülü farklı stil elde etmek için CSS geçersiz kılmaları vardı. Bazı modüllerin birincil düğme renginde geçersiz kılmaları bile vardı, bu yüzden arka plan rengiyle daha iyi çalışacaktı. Bu gibi küçük CSS geçersiz kılar zamanla ekleyin. Yeni bir değişiklik yayınladığımızda, CSS geçersiz kılmaları içeren noktaları manuel olarak güncellememiz gerekir.

Aerodinamik tasarım ayrıca bülten modülüne daha uygun bir vurgu yaptı. Önemli olsa da, bu modül sayfanın yıldızı değil. Özellikle makale içeriğinin etrafına yerleştirildiği için dikkat çekmek için yüksek sesli arka planlara veya süslü şekillere ihtiyaç duymaz. Bu modüldeki varyasyon markaları ifade etmek için gerekli değildi.

Öte yandan, Vox Media'nın genel başlık bileşenlerindeki değişimi göz önünde bulundurun. The Verge yeniden tasarlarken, editoryal ekipleri sanata daha fazla enlem istemek konusunda vokaldi-sayfayı yönlendirdi, büyük özelliklere dikkat çekti ve özel illüstrasyonlar sergiledi. Bunu, Ana sayfalardaki genel başlığın üstüne oturan bir masthead bileşeni (Şekil 4.5) oluşturarak ele aldık. Bir logo, slogan, tarih ve özelleştirilebilir arka plan görüntüsü içerir. O zamanlar bu bir kerelik bir bileşen olmasına rağmen, varyasyonun değerli olduğunu hissettik çünkü Verge marka sesini güçlendirecekti.


Bülten varyasyonu olmasa da masthead varyasyonu neden iyi çalıştı? Bülten tasarımındaki varyasyonlar tamamen görseldi. Onları yarattığımızda, varyasyonun nasıl çalışması gerektiğine dair bir stratejimiz yoktu; bunun yerine, markaları farklı hissettirmek için herhangi bir fırsat arıyorduk. Masthead varyasyonu, aksine, doğrudan marka stratejisine bağlı. Verge için bir kerelik olarak başlamış olsa da, diğer markalara göç edecek kadar esnek ve maksatlıydı.

İZLEYİCİLER
Bir sonraki bağlamsal varyasyon izleyiciden geliyor. Ürünleriniz farklı şeylere ihtiyaç duyan farklı kitlelere hizmet ederse, sisteminizin bu ihtiyaçlara uyacak şekilde adapte olması gerekebilir.

Bunun iyi bir örneği Airbnb'nin Listeleme sayfalarıdır. Standart listelerine ek olarak, daha yüksek fiyat noktalarında airbnb Plus—one-of-a-kind, yüksek kaliteli kiralama da var. Bir artı liste rezervasyon izleyiciler muhtemelen olağanüstü kalite ve detaylara dikkat arıyoruz.

Hem Airbnb'nin standart Listeleme Sayfası hem de artı Listeleme Sayfası, birçok tutarlı öğe kullandıkları için aynı aileye ait olarak hemen tanınabilir (Şekil 4.9). Her ikisi de Airbnb'nin özel yazı tipini, Tahılını kullanıyor. İkisi de fotoğrafçılığı vurguluyor. Her ikisi de aynı bileşenlerin çoğunu kullanır, tarih seçici gibi. İkonografi aynı.

Bu öğeyi yazdır

  Üyelerimiz Hakkında
Gönderen: admin - 03-03-2020, 10:18 PM - Forum: Kendinizi Tanıtın - Cevap Yok

Bu kitabın çoğunu bir tasarım sisteminde birlik, uyum ve uyumun önemi hakkında konuşarak geçirdik. Öyleyse neden varyasyondan bahsediyoruz? Bu şimdiye kadar belirlediğimiz tüm gollerle çelişmiyor mu?

Varyasyon, yerleşik kalıplardan sapmadır ve sistemin her seviyesinde bulunabilir. Örneğin, bileşen düzeyinde, bir ekip, biraz farklı bir şekilde davranması için bir bileşene ihtiyaç duyduklarını keşfedebilir; belki de bu bileşenin bir fotoğraf olmadan görünmesi gerekir. Tasarım dili düzeyinde, farklı bir kitleye sahip bir ekibiniz olabilir, bu nedenle marka kimliklerini bu kitleye daha iyi hizmet verecek şekilde ayarlamak isterler. Hatta tasarım ilkeleri düzeyinde varyasyon olabilir: bir ekip, temel ürününüzden işlevsel olarak farklı bir ürün üzerinde çalışıyorsa, ilkelerini bu içeriğe uyacak şekilde ayarlamaları gerekebilir.

Bir tasarım sisteminde ortaya çıkan üç çeşit sapma vardır:

Kasıtsız sapma genellikle tasarımcılar aradıkları bilgileri bulamadıklarında olur. Bir sistem içinde belirli bir çözümün var olduğunu bilmeyebilirler, bu yüzden kendi stillerini yaratırlar. Net, kolay bulmak dokümantasyon ve Kullanım Kuralları ekibinizin kasıtsız varyasyon önlemek yardımcı olabilir.
Kasıtlı ama gereksiz sapma genellikle tasarımcıların sistem tarafından kısıtlanmış hissetmek istemediği veya daha iyi bir çözüme sahip olduklarına inanmasıyla sonuçlanır. Ekibinizin sisteme nasıl geri itileceğini ve katkıda bulunacağını bildiğinden emin olmak, bu tür varyasyonları hafifletmeye yardımcı olabilir.
Kasıtlı, anlamlı sapma, etkileyici bir tasarım sisteminin hedefidir. Bu durumda, sapma anlamlıdır, çünkü mevcut bir modelin çözmediği çok özel bir kullanıcı problemini çözer.
Kasıtlı, anlamlı varyasyonu etkinleştirmek istiyoruz. Bunu yapmak için, varyasyon için ihtiyaç ve bağlamları anlamamız gerekir.

Bu öğeyi yazdır

  Flu Edebiyat Kuralları
Gönderen: admin - 03-03-2020, 10:17 PM - Forum: Forum Kuralları - Cevap Yok

Medya dosyaları - özellikle görüntüler-bu günlerde ortalama sayfa ağırlığının çoğunu oluşturuyor ve daha da kötüye gidiyor. Performansı artırmak için, bu içeriğin çoğunu mümkün olduğunca önbelleğe almak cazip geliyor, ama yapmalı mıyız? Çoğu durumda, hayır. Parmaklarınızın ucunda tüm bu yeni teknoloji ile bile, mükemmel performans hala basit bir kurala bağlı: sadece ihtiyacınız olanı isteyin ve her talebi mümkün olduğunca küçük yapın.

Kullanıcılarımız için ağ bağlantılarını veya sabit disklerini kötüye kullanmadan mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için, bazı klasik en iyi uygulamalara bir dönüş yapma, medya önbelleğe alma stratejileriyle deneme yapma ve hizmet çalışanlarının kollarını gizlediği birkaç Önbellek API hilesiyle oynama zamanı.

En iyi niyet
Biz dial-up için web sayfalarını optimize öğrendim tüm bu dersler mobil çıkardı tekrar süper yararlı oldu, ve onlar bugün küresel bir kitle için yaptığımız çalışmalarında uygulanabilir olmaya devam. Güvenilmez veya yüksek gecikmeli ağ bağlantıları, dünyanın birçok yerinde hala norm olup, teknik bir taban çizgisinin eşit olarak veya karşılık gelen kesme kenarı ile senkronize olduğunu varsaymanın asla güvenli olmadığını hatırlatır. Ve bu, performansın en iyi uygulamalarıyla ilgili bir şey: tarih, şimdi performans için iyi olan yaklaşımların gelecekte performans için iyi olmaya devam edeceğini ortaya çıkardı.

Hizmet çalışanlarının ortaya çıkmasından önce, tarayıcılara belirli bir kaynağı ne kadar süreyle önbelleğe almaları gerektiği konusunda bazı talimatlar verebiliriz, ancak bu konuyla ilgiliydi. Bir kullanıcının makinesine indirilen belgeler ve varlıklar, sabit disklerindeki bir dizine bırakılacaktır. Tarayıcı, belirli bir belge veya varlık için bir istek oluşturduğunda, ağa çarpmamak için gereken şeye sahip olup olmadığını görmek için önce önbelleğe bakar.

Bu günlerde ağ istekleri ve önbellek üzerinde çok daha fazla kontrolümüz var, ancak bu, web sayfalarımızdaki kaynaklar hakkında düşünceli olmamıza izin vermiyor.

SADECE İHTİYACINIZ OLANI İSTEYİN
Bahsettiğim gibi, web bugün medya ile berbat. Görüntüler ve videolar baskın bir iletişim aracı haline geldi. Satış ve pazarlama söz konusu olduğunda iyi dönüşebilirler, ancak indirme ve işleme hızı söz konusu olduğunda pek performans göstermezler. Bu düşünceyle, her görüntü (ve video, vb.) sayfadaki yeri için savaşmak zorunda kalmalı.

Birkaç yıl önce, ruhlarla (alkol, hayaletler değil) yemek pişirmek için bir gazete hikayesine bir tarifim dahil edildi. O kadar site çıktı nasıl bakmak için çıktım dışarı yazı geldiğinde o kağıt baskı versiyonu abone olmak istemiyorum. Yeni bir yeniden tasarım sırasında, site tüm makaleleri ana sayfasının üst kısmında katmanlı neredeyse tam ekran modal bir görünüm kutusuna yüklemeye karar vermişti. Bu makale sayfası artı ana sayfa için tüm içeriği ve varlıkları ile ilişkili varlıkların tümü için makale gerekli istekleri talep anlamına geliyordu. Oh, ve ana sayfada video reklamları vardı—çoğul. Ve evet, otomatik oynadılar.

Ben açık DevTools attı ve sayfa sayfa ağırlığı 15 MB geçmiş şişmiş keşfetti. Tim Kadlec geçenlerde başlattı ne Sitem maliyeti nedir? ben de hasarı kontrol etmeye karar verdim. Ortalama ABD merkezli kullanıcı için bu sayfayı görüntülemek için gerçek maliyet o günün gazetesinin baskı versiyonunun maliyetinden daha fazla olduğu ortaya çıkıyor. Bu sadece berbat.

Elbette, siteyi okuyucularına böyle bir kötülük yapmak için inşa eden insanları suçlayabilirim, ancak gerçek şu ki, hiçbirimiz kullanıcılarımızın deneyimlerini kötüleştirmek amacıyla işe gitmiyoruz. Bu hepimizin başına gelebilir. Bir sayfanın performansını incelemek için günler harcayabiliriz, ancak bazı komitelerin bu özenle hazırlanmış sayfayı otomatik oynatma Video reklamlarının bir Times karesinin üzerine koymaya karar vermesi için. Birbirimizin üstüne iki abysmally-performans gösteren sayfaları istifleme olsaydı ne kadar kötü şeyler olacağını düşünün!

Medya, rekabet yüksek olduğunda (örneğin, bir gazetenin ana sayfasında) dikkat çekmek için harika olabilir, ancak okuyucuların tek bir göreve odaklanmasını istediğinizde (örneğin, gerçek makaleyi okurken), değeri önemli olandan “güzel " e düşebilir.” Evet, çalışmalar, görüntülerin Gözbebekleri çizmede mükemmel olduğunu gösterdi, ancak bir ziyaretçi makale sayfasında bir kez, kimsenin umurunda değil; biz sadece indirmek ve erişmek için daha pahalı hale getiriyoruz. Biz sayfaya daha fazla medya kıpırdamak gibi durum daha da kötüye gidiyor.

Sayfalarımızın ağırlığını azaltmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız, bu yüzden değer katmayan şeyler için taleplerden kaçının. Yeni başlayanlar için, bir veri ihlali hakkında bir makale yazıyorsanız, çok karanlık bir odada bir bilgisayarda yazarak bir kapüşonlu rastgele bir adamın gülünç stok fotoğrafını ekleme dürtüsüne karşı koyun.

Bu öğeyi yazdır

  Flu Edebiyat Hakkında
Gönderen: admin - 03-03-2020, 10:17 PM - Forum: Forum Kuralları - Cevap Yok

Sitenizin metninin yerelleştirildiğinde nasıl işlendiğine ne kadar dikkat ettiniz? Web fontlarınızın Çin'de yüklenip yüklenmediğini düşünüyor musunuz? Paragraflarınız Korece ne kadar yoğun görünüyor? Düğmeleriniz Japonca nasıl büyür (veya küçülür)? Senongo Akpem kültürler arası tasarımdan bu alıntıda tüm bunları ve daha fazlasını kapsar.

URL'den etkileşimli
Aaron gustafson tarafından
Bunu düşündüğümüzde, tüm sektörümüz bir avuç “kara kutu” na olan inancımıza bağlı. birkaçımız tam olarak anlıyor: tarayıcılar. HTML, CSS, Javascript'imizi teslim ediyoruz, parmaklarımızı geçiyoruz ve kafamızda sahip olduğumuz deneyimi sunmalarını umuyoruz. Ama işler ters gittiğinde gerçekten bir reçel dışarı alabilirsiniz nasıl çalıştığını bilmek. Bu yüzden, bu dört bölümlük seride bizi kaputun altına almak için bir avuç inanılmaz bilgili yazar topladık. Web üzerinden bu gezi bize katılın, kod ve deneyim arasındaki sık sık Sisli vadiye.

Bu öğeyi yazdır

  Organik Hit Nasıl Kazanılır?
Gönderen: admin - 03-03-2020, 10:13 PM - Forum: Google Optimizasyon - Cevap Yok

Web'in milyonlarca, günde milyarlarca sayfa olmasa da büyüdüğü bir sır değil.
İçerik Gezgini aracımız, her 24 saatte bir 1.8 milyon yeni sayfa keşfederken, dahil edilmeye hak kazanan sayfalar hakkında çok seçici. "Ana" Ahrefs web tarayıcısı, her dakika Bu sayfa sayısının iki katından fazla tarar!

Ancak bu içeriğin ne kadarı Google'dan organik trafik alıyor?

2017'de, yaklaşık iki milyon rastgele yeni yayınlanan sayfa inceleyerek bu soruyu yanıtladık. Biz bunların sadece %5.7 yayınlanan bir yıl içinde en az bir arama sorgusu için Google'ın en iyi 10 arama sonuçlarında sırada bulundu.

Başka bir deyişle, kabaca iki milyon sayfadan oluşan sayfaların %94.3'ü Google'dan tek bir ziyaretçi bile almadı.

Ancak, tüm Web'in derinliğini ve genişliğini göz önüne aldığınızda iki milyon sayfa oldukça önemsiz bir örnek boyutudur. Bu yüzden başka bir çalışma yapmaya karar verdik.

Tüm veritabanını Content Explorer aracımızdan (bir milyardan fazla sayfa) aldık ve kaç sayfa organik aramadan ve neden trafik aldığını inceledik.

Kaç web sayfaları organik arama trafiği olsun?
Dizinimizdeki tüm sayfaların %90.63'ü Google'dan sıfır trafik alır ve bunların %5.29'u ayda on ziyaret alır veya daha az.


SİDENOTE. SEO araştırma amaçlarınız için arama trafiğine göre en iyi 500 sayfanın bir listesi (nsfw sayfaları kaldırıldı).
Sayfaların büyük çoğunluğunun neden Google'dan herhangi bir arama trafiği almadığını (ve bunlardan biri olmaktan nasıl kaçınılacağını) tartışmaya geçmeden önce, incelenen verilerle iki ana tutarsızlığı ele almak önemlidir:

Bir milyar sayfa çok büyük bir sayı gibi görünebilir, ancak tüm Web'in en doğru gösterimi değildir. Content Explorer sadece dahil etme kriterlerimizi karşılayan sayfaları indeksler, bu da sadece “iyi” olanları eklememizi sağlar (internet tamamen “kötü” sayfalarla şişirilirken). Site Explorer'ın endeksinin boyutuna kıyasla bile—297 milyar sayfa-bu çalışma için örneklem boyutumuz oldukça küçük ve biraz " Web'in kalite tarafına doğru önyargılı.”
Arama trafiği numaralarımız tahminlerdir. Site Explorer'da ~494 milyon anahtar kelime veritabanımıza dayalı arama trafiğini tahmin ediyoruz. Ve tartışmasız türünün en büyük veritabanı olmasına rağmen, insanların Google'a koyduğu tüm olası arama sorgularını (her gün milyarlarca aramanın gerçekleştiği) açıkça temsil etmiyor. Bu nedenle, birçok sayfanın veritabanımıza girebilecek kadar popüler olmayan bazı süper uzun kuyruklu arama sorgularından arama trafiği alması mükemmel bir şans.
Bununla birlikte, bu iki “yanlışlık”, şeylerin büyük düzeninde çok fazla değişmez—yayınlanan sayfaların büyük çoğunluğu Google'da asla Sıralanmaz ve hiçbir zaman arama trafiği almaz. Bu yüzden pek çok işletme SEO geliştirmek için umutsuz.

Ama neden bu, ve nasıl Google'dan organik arama trafiği alır azınlığın bir parçası olabilir?

Eh, Google de sıralamasını sayfalarınızı engelleyebilir SEO sorunları yüzlerce vardır. Ama sadece en yaygın senaryolara odaklanırsak, sadece dört tane var.

Sebep 1: sayfanın herhangi bir geri bağlantısı yok
Hemen hemen her SEO makalesinde bulunan aynı mantrayı prova etmekten nefret ediyorum, ancak bunun etrafında bir yol yok:

Geri Google daha yüksek rütbe yardımcı olur!

Ve bunlar Google'ın " en iyi 3 sıralama faktörlerinden biridir.”

Öyleyse neden okuduğumuz sayfalarımızı her sayfaya bağlanan benzersiz web sitelerinin (yönlendiren etki alanları) sayısına göre dilimlemiyoruz?


Şimdi, korelasyonun nedensellik anlamına gelmediğini ve bu grafiklerin hiçbirinin geri bağlantıların Google'da sıralamanıza yardımcı olduğuna dair doğrudan kanıt sağlamadığını belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, çoğu SEO uzmanı, ilk sayfada backlinks olmadan sıralamanın neredeyse imkansız olduğunu söyleyecektir—yukarıdaki verilerle uyumlu bir gözlem.

Google'da sıralamak ve arama trafiği almak istiyorsanız, sayfanıza yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturmanız gerekir. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, blogumuzda bu makalelerle başlayın:

Bu öğeyi yazdır

  Featured Snippet Nedir Nasıl Kullanılır?
Gönderen: admin - 03-03-2020, 10:11 PM - Forum: Google Optimizasyon - Cevap Yok

Mobil ve sesli arama çağında, özellikli snippet'ler, kullanıcıların bilgilendirici sorgulara en iyi cevabı almasını sağlama yoludur. Bu makalede, bu kadar çok aranan özellikli snippet'i torbalama şansına sahip olmak için ne yapmanız gerektiğini size göstereceğiz.

Özellikli parçacıkları nelerdir?
Google aramada özellikli parçacıkların nasıl alınacağını açıklamadan önce, tam olarak ne olduklarını hızlıca özetleyelim. Öne çıkan parçacıklar (yanıt kutuları olarak da bilinir), arama sonuçları sayfalarının en üstünde bir dizi bilgi sorgusu için görünür.

Google'ın dediği gibi:

“Bu formatın, hem açıklamadan hem de sayfanın kendisini okumak için bağlantıyı tıkladıklarında, insanların aradıklarını daha kolay keşfetmelerine yardımcı olacağına inandığımızda, özellikli parçacıkları aramada gösteriyoruz. Bu mobil veya sesle arama olanlar için özellikle yararlıdır.”


Google'da öne çıkan parçacıklar mobil ve masaüstü genelinde eşit olarak görünse de, ekran alanının sınırlı olduğu mobil aramalar ve Google'ın yalnızca bir sonuç döndürebileceği sesli aramalar için özellikle önemlidir.

Sesli arama için optimize etme söz konusu olduğunda, bu, sahip olduğunuz en iyi stratejidir-ve bunu nasıl yapabileceğinizdir.

# 1: soruları yanıtlayan içerik oluşturun
Öne çıkan parçacıklar, kullanıcıların Google'ın aradıkları cevabı bulduğunu göstermek için tasarlanmıştır. Amaç, sorgularına özlü bir cevap vermek ve onlara sonuç sayfasının diğer tarafındaki içerikten ne bekleyebilecekleri hakkında bir snippet vermektir. Çoğu durumda, seçme parçacıkları gibi soru türü sorguları için Göster:

Nasıl …
Nedir…
Ne zaman…
Neden sen...…
Bu nedenle, öne çıkmak için en iyi bahsiniz, hedef kitlelerinizin sorduğu soruları cevaplayan içerik oluşturmaktır.


İlgili soruları arayarak ve benzersiz sorular/varyasyonlar almayı bırakana kadar insanların ne sorduğunu görerek bu işlemi tekrarlayın.

Ayrıca, insanların ne sorduğunu görmek ve yeni fikirler için Twitter gibi sosyal ağları kullanmak için Quora ve Yahoo cevaplarına da gidebilirsiniz.

# 3: rakiplerinizden daha ‘daha iyi’ içerik üretin
Aramada özellikli bir snippet için yalnızca alan var, bu da içeriğinizin en iyi cevabı sunduğunu Google'a kanıtlamanız gerektiği anlamına geliyor. Şimdi, bu, herhangi bir soruya doğru cevabı vermekle ilgili değil, buna nasıl cevap verdiğinizle ve içeriğinizi nasıl yapılandırdığınızla ilgili daha fazla şey.

Google burada ne olduğunu görmek istiyor :

Derinlemesine içerik
Aynı konuyla ilgili bir dizi soru
Kısa paragraflarla alt başlıklardaki sorular
Her soruya özlü cevaplar
Çoğu durumda, rakiplerinizden biri, hedeflediğiniz anahtar kelimeler için öne çıkan snippet'lerde zaten gösterilecek. Dolayısıyla, içeriklerini analiz etmeniz ve geliştirebileceğiniz herhangi bir zayıflık aramanız gerekecek.

# 4: öne çıkan parçacıklar için içeriğinizi optimize edin
Kullanıcı sorularını yanıtlayan derinlemesine içerik oluşturuyorsanız, Google'ın öne çıkan snippet'lerinde kendinizi almanız gereken temel bilgilere sahipsiniz, ancak farkında olmanız gereken snippet'lere özgü bazı optimizasyonlar ve en iyi uygulamalar var.

Her şeyden önce, URL'ler, sayfa başlıkları, başlıklar, yükleme süreleri vb.gibi her zamanki sayfa ve teknik SEO temellerine sahip olduğunuzdan emin olun. Aynı kurallar geçerlidir, ancak alabileceğiniz bazı ekstra adımlar vardır:

Aynı konu etrafında sıkı bir şekilde temalı birden fazla soruyu cevaplayın (neredeyse bir SSS gibi bir makaleye, listicle, videoya vb. dönüştü)
Hedef sorularınızı alt başlıklar olarak kullanın (h2)
Bir veya iki paragrafta her soru için eksiksiz, özlü bir cevap (40-50 kelime) sağlayın ve gerekirse ek paragraflarla genişletin
İlgili her yerde soruları cevaplamak için tabloları, mermi noktalarını, numaralı listeleri, çizelgeleri ve görüntüleri kullanın
Aynı optimizasyon tekniklerini kullanarak adım adım kılavuzlar oluşturun, çünkü bunlar özellikli snippet'lerde de çok kullanılır
Adım adım kılavuzlar söz konusu olduğunda, her adım için numaralandırılmış alt başlıklar (h2) ve daha sonra her adım için talimatlar ile düzgün bir şekilde biçimlendirmek gerçekten önemlidir. Google temel olarak, paragraf içeriği olmadan özellikli snippet'lerdeki alt başlıkları gösterir, böylece kullanıcılar ne yapmaları gerektiğine dair hızlı bir genel bakış elde ederler.


Destek sayfaları ve SSS özellikli parçacıkları almak oldukça iyi, çok. Bu, yukarıda bahsettiğimiz tavsiyelerden bazılarını göz önünde bulundurarak bir sürpriz olarak gelmemelidir. Tek yapmanız gereken, bu sayfalara aynı optimizasyonları ve en iyi uygulamaları uygulamak ve bunları orijinal kurşun oluşturma fırsatlarına dönüştürmek.

Daha önce de, sonuç sayfalarında özellikli parçacıklar için yalnızca bir alan olduğunu ve bunun doğru olduğunu söyledik (şimdilik). Bununla birlikte, Google, belirli sorgu türleri için birden fazla özellikli snippet'i kullanıma sunmak üzeredir. Bunlar, aynı sorunun gerçekten birden fazla cevap gerektirebileceği örneklerdir ve bir cep telefonu kullanıcısının servis sağlayıcılarını seçerek sonuçlarını iyileştirmesi gereken bu örnekte görebilirsiniz.

Bu öğeyi yazdır

  Blogger Tema Değişimi?
Gönderen: admin - 03-03-2020, 10:06 PM - Forum: Blogger - Cevap Yok

Hiç başka bir blogcunun sitesini tarayın ve WOW'U düşünün, bu temayı seviyorum. Sen bakmak ve sadece şimdi siteniz için olması gerektiğini biliyorum!

Ancak, mevcut temanıza uyguladığınız tüm değişiklikleri ve özelleştirmeyi düşünmeyi bıraktınız mı?

Bazı blogcular, temaları değiştirdikleri ve kodu taşımayı unuttukları ve Google Analytics'i sık sık kontrol etmedikleri için Google Analytics Verisi olmadan günler hatta haftalar geçirirler.

Veya temanızın ek CSS'SİNDE bir açılış sayfası için yapılandırılmış özel stiliniz var.

Söz değil, yeni tema mükemmel kurulum ve yapılandırılmış olsun şeyler ilk başta her yerde bakacağız. Yani, test etmek ve bu değişiklikleri nerede ziyaretçiler neler olup bittiğini merak edecek canlı sitenizde yapmak istemiyorum, bu yüzden yeni bir tema hazırlamak için bir evreleme sitesi kullanmak isteyeceksiniz.


Blogger iyi bilinen ve basit bir içerik yönetim sistemidir. Bir kişi bir blog başlatmak için karar verdiğinde, şansı Blogger diğer ücretsiz blog siteleri arasında gitmek için ilk seçenek olacaktır vardır. Bu kararda yanlış ya da garip bir şey yok. Platform sahibi ve Google tarafından işletilen, size temellerini kurmak için sadece birkaç tıklama alır ve tamamen ücretsiz olduğu gerçeğini unutmayın. Bu kılavuz nasıl tercih kendini barındırılan WordPress tüm şey aktarmak için size öğretecek olsa da, erken başlangıçlar için Blogger seçme konusunda kötü hissetmiyorum.

Ancak bu kılavuzu zaten açtıysanız, blogger'dan uzaklaşmak istediğiniz şansınız var. Belki bloglama konusunda daha ciddi olmak istersiniz ve ücretsiz platform yeterince iyi değildir. Belki daha fazla özelleştirme seçenekleri istiyorum ya da sadece bir blog Blogger üzerinde çalıştırarak para kazanmak zor olduğunu öğrendim. Nedeniniz ne olursa olsun, hoş geldiniz. Evet, Blogger, yeni başlayanlar için mükemmel olan sevimli bir platformdur, ancak şimdi bunu aştığınıza göre, Wordpress'e geçmeyi düşünmelisiniz. Niçin?

Kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesine sahip olmak sizi sorumlu tutar. Site, etki alanı ve tüm içerik sahibi olacak. Neredeyse hiçbir sınır yoktur ve blogunuzdan istediğinizi alabilirsiniz
WordPress, kullanabileceğiniz on binlerce ücretsiz ve premium tema ve eklentiyi sayar
Kendinden barındırılan WordPress sitesi tamamen özelleştirilebilir (perdeleri serbest bıraktığınızda, tamamen yeni arka uç dünyasına erişeceksiniz)
Ne zaman ünlü bir hosting şirketi ile kendini barındırmak, sınırsız depolama, bant genişliği ve destek olacak.


Peki, blogu taşımak için son kararını verdin mi? Hayır, bunu fazla düşünme! Kararınızı memnuniyetle karşılıyoruz-kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesini başlatmak akıllı bir seçimdi ve düşündüğünüzden daha fazla avantaja sahip olacaksınız.

Eğer Blogger içine çok fazla zaman yatırım yaptık beri, sadece bu konuda unutmak için bir utanç olurdu. Birkaç gönderi ve görüntü aktarmanın bir anlamı olmasa da, Wordpress'in faydalarını fark etmeden önce aylar bile ayırdığınız şansınız var. Merak etmeyin; bizimle sopa varsa, biz nasıl hiçbir zaman WordPress Blogger blogunuza aktarmak için size gösterecektir.

Ne aktarılmalı ve aktarılacaktır?
Başlamadan önce, birkaç ayrıntı bilmek güzel olurdu.

Mükemmel bir dünyada, bir bloga gidersiniz, dışa aktarmak için bir düğmeyi tıklarsınız ve kendi kendine barındırılan web sitenizde sihirli bir şekilde görünecektir. Hala mümkün olmasa da, ilk Site rehberinde sihir için bir ikame sunuyoruz. Blogger sitenizi kendi kendine barındırılan bir Wordpress'e taşıyalım.

Ne yazık ki, o Blogger göründüğü gibi tüm siteyi aktarmak mümkün değildir. Blogunuzun stili (tema, uzantılar, yazı tipleri, renkler, widget'lar, vb.) ayrı olarak eklenmelidir. Sadece veri aktarabilirsiniz:

Bu öğeyi yazdır

  Blogger ve Adsense Hakkında
Gönderen: admin - 03-03-2020, 09:54 PM - Forum: Blogger - Cevap Yok

Google AdSense, web sitenizde, blogunuzda veya YouTube videolarınızda reklam yayınlamanıza ve ziyaretçiler üzerine tıkladığında ödeme yapmanıza olanak tanıyan bir reklam programıdır. Reklamlar, blogunuza veya web sitenize özel bir AdSense kodu kullanarak beslediğiniz Google'ın AdWords programını kullanan işletmelerden üretilir.


Yeni web siteleri veya bloglar için Google AdSense programı gelir elde etmenin en hızlı yollarından biri olabilir, bu yüzden bu kadar popüler.


Google AdSense ile para kazanmanın artıları ve eksileri
Google AdSense programı da dahil olmak üzere birçok büyük avantajı vardır:


Katılmak ücretsiz.
Uygunluk gereksinimleri kolaydır, bu da web sitenizi veya blogunuzu yeni olduğunda bile para kazanabileceğiniz anlamına gelir.
Çeşitli reklam seçenekleri ve sitenizin görünümüne ve hissine uyacak şekilde özelleştirebileceğiniz birkaç seçenek vardır.
Google, $100 eşiğini karşılarsanız aylık olarak doğrudan para yatırma ile öder.
Bir AdSense hesabından birkaç web sitesinde reklam yayınlayabilirsiniz.
Mobil cihazlarda ve RSS beslemelerinde reklam yayınlamak için seçenekler vardır.
Bunu Blogger'ınıza ve YouTube hesaplarınıza kolayca ekleyebilirsiniz, ancak YouTube'da Videolarınızda Adsense'i çalıştırmak için en az 1.000 aboneye ve 4.000 saatlik izleme süresine sahip olmanız gerekir.
Bununla birlikte, AdSense için de birkaç dezavantaj var:

Google hesabınızı bir anda sonlandırabilir ve kuralları ihlal ederseniz çok bağışlayıcı değildir.
Online gelir her türlü gibi, para kazanmak için trafik gerekir.
İnsanlar bir AdSense reklamını tıkladığında, biraz para kazanırsınız, ancak ziyaretçiniz sitenizi de terk eder, bu da daha yüksek ücretli bağlı kuruluş ürünleriyle veya kendi ürün ve hizmetlerinizle para kazanma fırsatını kaybettiğiniz anlamına gelir.
Mutlaka diğer benzer reklam programlarından daha fazla ödeme yapmaz.
AdSense harika bir para kazanma seçeneğidir, ancak zengin-hızlı veya para kazanmayan bir program değildir. Ayrıca, Google bazı blogcular hizmet şartlarını okurken kaçırmak gibi görünüyor kuralları vardır. Sonuç olarak, birçok web sitesi sahibi, bir Google politikasını ihlal ettikleri ve hesabını sonsuza kadar kaybettikleri zor yoldan öğrendiler.


AdSense reklam türleri
Google, web sitenizde yayınlanmak üzere çeşitli reklam türleri sunar:


Metin: metin reklamlar, bir reklam birimi (bir teklif) veya bir bağlantı birimi (teklif listesi) olarak kelimeleri kullanır ve çeşitli boyutlarda gelir. Kutunun, metnin ve bağlantının rengini özelleştirebilirsiniz.
Görüntüler: görsel reklamlar grafik reklamlardır. Onlar çeşitli boyutlarda gelir. Hem metin hem de resim reklamlarını karıştıran bir reklam akışı seçeneği seçebilirsiniz.
Zengin medya: bunlar HTML, video ve flash içerebilen etkileşimli reklam türleridir.
Video
Hareketli Görüntü
Arama için AdSense: bu, web sitenizde veya blogunuzda bir Google Arama kutusuna sahip olmanızı sağlar. Bir kullanıcı bir terim girdiğinde ve arama yaptığında, AdSense reklamlarıyla birlikte bir arama sonuçları sayfası açılır. Arama sonuçları sayfasının renk düzenini web sitenizle uyumlu hale getirmek için özelleştirebilirsiniz.


Google AdSense Ödemeleri
Google, doğrudan para yatırma yoluyla öder veya kazançlarınızın her ay 100 $ ' a ulaştığını veya aştığını kontrol eder. Bir ayda 100 $kazanmazsanız, kazançlarınız devrilir ve bir sonraki aya eklenir. $ 100 eşiğine her ulaştığınızda, Google bir sonraki ödeme döneminde bir ödeme yapacaktır. AdSense hesabınız aracılığıyla, mevcut kazançlarınızı, hangi reklamların en çok tıklamayı oluşturduğunu ve diğer yararlı verileri görebilirsiniz.

AdSense İle Para Kazanmak
AdSense ile önemli miktarda para kazanmak bir plan gerektirir. AdSense gelirini en üst düzeye çıkarmak için ipuçları:

Google'ın kurallarını okuyun ve uygulayın: web yöneticileri, Google'ın Web Yöneticisi politikalarına ve AdSense program politikasına uymalıdır.
Kendi reklamlarınızı tıklamayın veya başkalarına tıklamalarını isteyin: tıklamaları teşvik etmek, tıklama başına ödeme (PPC) alanı satın almak veya AdSense sayfalarına trafik çekmek için tasarlanmış bir program kullanmak kurallara aykırıdır. Unutmayın, Google kuralları çiğneme konusunda çok bağışlayıcı değildir, bu yüzden onlara uyduğunuzdan emin olun.
Hedef pazar okumak istiyor büyük içeriğe sahip: sonuçta, para yapılır, AdSense veya diğer para kazanma yöntemleri ile olsun, blogunuza veya web sitenize değerli içerik ve kaliteli trafik sağlayarak.
Dürüst, organik trafik oluşturma web sitesi pazarlama teknikleri kullanın: arama motoru optimizasyonu ve makale pazarlama Sitenize ücretsiz trafik almak etkilidir.
Web sitenizin/blogunuzun mobil cihazlar için optimize edildiğinden emin olun (duyarlı): mobil cihazları kullanan kişi sayısı yüksektir. Ayrıca, Google'ın sitenizi görüntüleyen mobil cihazlara uygun reklam boyutları gönderebilmesi için duyarlı reklamlar kullandığınızdan emin olun.
En fazla gelire yol açan seçenekleri bulmak için reklam türlerini ve yerleşimi Test edin: standart boyutlarla başlayın (300×250, 728×90 ve 160×600) ve ardından bir boyutun diğerinden daha fazla tıklamaya neden olup olmadığını görmek için bunları değiştirin.
Reklam yerleşiminizi maksimuma çıkarın: sayfa başına üç standart reklam yerleşimine izin verilir. Hepsini maksimum fayda için kullanın.
Katlamanın üstünde reklamlar var: bu, sayfanızın kaydırma yapmadan görüntülenebilen bölümüdür.
Başlığınızın / logonuzun altında bir lider panosu reklamı var: sayfanın en üstüne bir reklam koymak yerine, fark edilmesi daha muhtemel olan logonuzun yanına koyun.
Görünürlük için içerik içi reklamlar ekleyin: bu, makalelerinizde reklamların olması anlamına gelir ve bu da tıklamaları artırabilir, çünkü bunlar gönderiyi okuma sırasında görülecektir.
Sonuç izleme: Google araçları ile bastıran ve görüş ama senin en iyi sonuçlar için ne kadar çaba en iyi şekilde kullanmak için veri analiz yapabilir.
Google'dan e-posta oku: Google sitenizde beğenmediği bir şey hakkında bir uyarı gönderiyorsa, bu özellikle önemli olabilir. Google'ın şikayetleri ile başa çıkmak için başarısızlık programda fesih yol açacaktır.
Gelişmiş AdSense İpuçları
Sitenizde reklam yayınlandıktan sonra, AdSense programınızdan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak istersiniz. AdSense gelirinizi artırmaya hazır olduğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken bazı ek ipuçları:

Denemeler çalıştırın: A/B AdSense aracılığıyla reklamlarınızı test edebilirsiniz.
Bağlantı ve kutu renkleri ile deneme: renkleriniz temanızla eşleşiyorsa, sonuçları etkileyip etkilemediğini görmek için bunları değiştirmeyi düşünün.
Yerleşim hedeflemesini etkinleştir: bu, reklamverenlerin reklamlarının nerede görüneceğini seçmelerine olanak tanır.
Özel kanalları ayarlama: bu size ne çalışıyor ve sitenizde gelir elde etmek için çalışmıyor daha iyi bir fikir verir.
Rakiplerin veya şüpheli reklamlarla uğraşmak
Web sitenizde ürün veya hizmet sunuyorsanız, Google'ın sunduğu bazı reklamların rakiplerinizden geldiğini görebilirsiniz. Ortaya çıkabilecek başka bir sorun, tamamen meşru olmayabilir veya pazarınızı rahatsız edebilecek reklamlardır. Bu tekliflerin sitenizde görünmesini önlemek için Google AdSense, sitenizde 200 URL'ye kadar URL'yi engellemenizi sağlar. URL'leri engelleme zorluğu iki katlıdır.

Onları orada görene kadar sitenizde hangi reklamların çalıştığını bilmiyorsunuz.
Kendi bağlantılarınızı tıklayamayacağınız için (URL'yi almak için), engellenecek URL'yi alma konusunda dikkatli olmanız gerekir. Bağlantıyı Adsense'de engelleyebilmeniz için bağlantıyı elde etmenin en iyi yolu, bağlantıyı sağ tıklamak, bağlantı adresini Kopyala'yı seçmek ve bir belgeye veya metin düzenleyicisine (yani Not Defteri) yapıştırmaktır. Google URL'si uzun, ancak içinde reklamın gittiği sayfanın URL'si var. Bu URL'yi kopyalayın ve AdSense engellenen reklamlar hesabınıza yapıştırın.
AdSense Dışında Diğer Programlar
Adsense'e benzer birçok Reklam Ağı programı vardır Media.net ve İnfoLinks. Bazıları bir trafik eşiği gerektirebilir, bu nedenle web siteniz kuruluncaya kadar beklemeniz ve kabul edilmeden önce düzenli trafik elde etmeniz gerekir.

Çoğu, ağın sayfa başına reklam sayısının sınırı (genellikle üç) ve kendi reklamlarınızı tıklatmak için sonlandırma gibi Google'a benzer kurallara sahiptir. Çoğu durumda, hizmet koşullarını ihlal etmeden sitenizde birden fazla Reklam Ağı çalıştırabilirsiniz, ancak bunu yapmadan önce her ağın kurallarını okumak isteyeceksiniz. Ayrıca, sitenizin okuyucularınızın içeriği bulamadığı reklamlarla boğulmuş olmasını önlemek istersiniz.

Reklam Ağlarının Yanı Sıra Diğer Gelir Seçenekleri
Reklam ağları, özellikle AdSense, yeni bir blogger veya web sitesi sahibi olarak katılabilir çünkü büyük seçeneklerdir, ve kullanımı kolaydır. Ancak web sitenizden para kazanmanın tek yolu onlar değil. Aslında, sitenizin trafiği büyüdükçe, diğer para kazanma seçenekleri daha iyi olabilir. Reklam ağları yerine veya birlikte kullanabileceğiniz diğer bazı para kazanma fikirleri.

Affiliate Marketing: reklam ağları gibi, bağlı programlar genellikle katılmak için ücretsiz ve Web sitenize eklemek kolaydır.
Kendi ürün veya hizmet satmak: kendi ürün veya hizmet oluşturma, başkasının bağlı kuruluş pazarlama yoluyla teşvik aksine, önemli ölçüde daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu Bilgi ürünleri veya oluşturmak ve satmak için ucuz online kurslar ile özellikle doğrudur. Diğer seçenekler ebooks ve serbest hizmetler içerir.
Koçluk veya Danışmanlık: konuyla ilgili bir uzman olarak, web sitenizde veya blogunuzda sağladığınız bilgilerin ötesinde insanlara yardımcı olmak için iyi bir konumdasınız. Sen koçluk veya danışmanlık yoluyla daha derinlemesine yardım sunabilir.
Sponsorlar: trafik ve hedef kitleniz üzerinde etkisi iyi bir miktar varsa, diğer şirketler Web sitenize sponsor ödeyecek. Onlar tüm site veya tek bir sayfa veya yazı sponsor olabilir.
Gördüğünüz gibi, bir web sitesinden veya blogdan gelir elde etmenin birçok yolu vardır. Ama çok para kazanmak gerekir önce önemli trafik var gerektirir. AdSense iyi bir başlangıç para kazanma seçeneği olduğu yerdir. Bir şey yaratmak zorunda değilsiniz, blogunuza veya web sitenize başladığınız güne katılabilir, ücretsizdir ve reklam kodunu Web sitenize eklemek kolaydır.

Bu öğeyi yazdır

  Blogger Nasıl Kullanılır ve Nedir?
Gönderen: admin - 03-03-2020, 09:53 PM - Forum: Blogger - Cevap Yok

Bir blog nedir? Web günlüğü veya basitçe "blog", web'deki uzun süredir devam eden fenomenlerden biridir. Bloglar neredeyse İnternet başından beri etrafında olmuştur.

Bugün, bloglar herhangi bir sağlam online pazarlama stratejisi için merkezi bir tekniktir, binlerce insan tam zamanlı bir meslek olarak bloglama konuşuyor.

Burada blogun temellerini ve modern çevrimiçi dünyada nasıl kullanıldığını tartışacağız.

Bir Blog nedir?
Bir blog resmi tanımı tartışma veya bilgi yaymak amacıyla oluşturulan bir web sayfasıdır. Ancak, bloglar denir birçok sayfa mevcut kullanımı birçok kişi hala merak bırakabilir, " tam olarak bir blog nedir?”


Cambridge Dictionary, bir blogu “bir kişinin veya grubun düzenli olarak, genellikle her gün yeni bilgiler koyduğu bir web sitesi " olarak tanımlar; web günlüğü”


WordPress: Blog platformlarının tartışmasız Kralı
Bir blogun ne olduğunu açıklayan herhangi bir çevrimiçi kaynak, Wordpress'den bahsetmeden remiss olacaktır.

Bugün WordPress kelime ile eşanlamlı hale gelmiştir “blog " ve kendi kendine barındırılan WordPress sitesi olan bir blog başlayan düşünüyorsanız gitmek istediğiniz yoldur.

WordPress geliştirilen 2003 Matt Mullenweg ve Mike little buluş olarak. Bugün 75 milyon site Wordpress'e bağlı ve internetin %25.5'ini çalıştırıyor.

Çevrimiçi para kazanmak, düşüncelerinizi ifade etmek, bir e-ticaret mağazası çalıştırmak veya herhangi bir çevrimiçi varlık oluşturmak için kişisel veya iş kullanımı için bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, WordPress gitmek için yoldur.

Bir WordPress blogu başlatmak basittir, ancak güvenilir bir WordPress ana bilgisayarı bulmak isteyeceksiniz.

Ama konuyu kapattım. Bir blogun ne olduğunu tanımlayan Bu makalenin noktasına geri dönelim.

Basit HTML metinden multimedya
Dünyadaki en popüler blogların çoğu, terimin orijinal tanımına benzemez.

Multimedya yaygınlığı birçok bloglar bazı durumlarda tam gelişmiş web siteleri veya video slayt gösterileri benzemeye yeteneği verdi. Örneğin, TechCrunch.com, oldukça popüler bir teknoloji sitesi bir blog. (WordPress üzerine inşa)

Video içeriğine daha fazla dayanan bir blogspot örneği Tumblr'da veya daha iyisi YouTube'da bulunur; her iki site de kullanıcıları metin yerine blog resimlerine ve Videolarına teşvik eder.

Görsel-işitsel bloglar (yani Tumblr) hala blog olarak sayılır mı?
Soru görsel-işitsel içeriğe de uzanıyor. Modern bloglama bilgilendirici doğası nedeniyle, görsel-işitsel içerik blog yazılarının merkezinde kullanmak sayfaları hala bloglar kabul edilebilir. Başka bir adla, “vlog” veya “görsel günlük " olarak adlandırılır.”

Podcast
Söylemin merkezi kaynağı olarak ses içeriğine odaklanan bloglar da “podcast " olarak adlandırılabilir.” Ancak, geleneksel bir blog, podcast ve bir vlog'un amacı esas olarak aynıdır: gönderenden kitleye bilgi aktarmak.

Modern Blogcu genellikle hizmet ettikleri kitlenin doğasına bağlı olarak metin, ses ve görsel içerik arasında hareket etme yeteneğine sahiptir.

Bir Blogger nedir?
Bir blogger, bir blogda görünen içeriği oluşturan bir kişidir. Blogcular aslında bilgi sağlayıcılardı, ancak bugün kendi başlarına tam ölçekli ünlüler olabilirler.

Böyle Perez Hilton gibi blogcular, Pat Flynn, ve Kylie Jenner kendi bloglarından tüm kariyer yaptık, televizyon görünüşe ve kazançlı lisans fırsatlar içine parlaying, diğer birçok fırsat arasında.

Para bloglama yapmak için kullanabileceğiniz birkaç iş modelleri vardır. Pat Flynn, her ay blogundan 100.000 dolardan fazla para kazanıyor!


TheGaurdian, Rolling Stone ve Wall Street Journal gibi son derece popüler haber siteleri Wordpress'i kullanıyor. Midwest kitap incelemesi, akademik okuryazarlığı teşvik etmek isteyen insanlar için harika bir kaynaktır ve “inceleme” tarzı bir blog/web sitesinin mükemmel bir örneğidir.

Neden insanlar Blog / bir Blog ne için kullanılır?
İnsanlar bir dizi nedenden dolayı blog, iş ve kişisel hem. Örneğin, bloglar dolaylı pazarlama planları işletmeler için içerik olarak kullanılır, sektöründe bilinen bir uzman içine bir kişilik oluşturmak için, veya arama motoru optimizasyonu amacıyla bir bağlantı profili oluşturmak için.

Kişisel bloglar bir akran grubu içinde sosyal statü için ayarlanmış olabilir, bir online dergi olarak, ya da sadece bir hobi olarak.

Diğer mesleklerdeki birçok kişi, blog türlerinin çeşitliliği nedeniyle soruyu sormaya başlayacak ve sonunda onları en tutkuyla çeken içerik türüne dayalı bir tür seçecektir.

Sosyal Medya Bloglarının Ortaya Çıkışı
Facebook, İnstagram, Snapchat ve Twitter gibi uygulamalarla insanlar insanlarla bağlantı kurmanın yeni yollarını buluyorlar. Bir sosyal medya kanalı kurmak kolaydır, ancak sosyal uygulamaların izin vermediği yollarla kitlenizle bağlantı kurmak için bir blog sitesini ilişkilendirmeniz gerekir.

Sosyal medya kanalları heterojen bloglama ortamları olarak kabul edilir, ancak bir WordPress sitesi kurma boşluğunu kapatmak için önerilir.

Blog Geçmişi
Blog öncüsü 1990'ların dijital topluluk oldu. bağlı bilgisayar kavramı ana akım gitmeye başladı gibi, böyle Byte gibi hizmetler, Usenet, CompuServe ve Bülten Tahtası Sistemleri bir “corkboard aracılığıyla konuşmaları çalışan yarattı.“Konular, bugün hala kullanılan bir terim olan” konular " veya blog konularında düzenlenmiştir.

Mosaic Communications Corporation, yeni İnternet üzerinde göründükleri gibi yeni web sitelerinin bir listesini derlemek için ilk şirket oldu.

Çevrimiçi günlüğü blog öncüsü sonraki yineleme oldu. Bülten Tahtası teknolojisi daha yaygın hale geldikçe, insanlar kişisel bir çevrimiçi dergi için bir alan olarak kullanmaya başladı.

“Blogcu " terimi popüler hale gelmeden önce, bu yazarlara diaristler veya gazeteciler deniyordu.

Bu isim altında bir Blogcu olarak tanınan ilk kişi, Swarthmore College'da Kampüs hayatı hakkında blog yazan bir öğrenci olan Justin Hall'du.

Jerry Pournelle de ilk kişisel blogcular arasında sayıldı. Bildiğim kadarıyla tamamen bilgilendirici bloglar olarak, Dave Winer tarafından betik haber seminal webloglar biri olarak yatırılmaktadır.

Çevrimiçi görünen ilk multimedya bloglarından biri giyilebilir kablosuz Web Kamerasıydı.

Bir EyeTap cihazından ve giyilebilir bilgisayardan gerçek zamanlı olarak iletilen dijital resim, metin ve video kombinasyonu sousveillance olarak biliniyordu.

Teknik, yasal durumlarda bir bilgi yakalama metodolojisi olarak kullanılmıştır.

Terim olağan hale gelmeden önce blogun son yinelemesi, genel bir dergi formatında düzenlenen çevrimiçi bir bilgi akışı olan zine idi.

İlk zines biri Misanthropic orospu oldu, hangi 1997 yılında çevrimiçi yayınlanmaya başladı.

Blog web için özel olarak yapılmış yeni yayıncılık araçları yükselişi ile birlikte 1990'ların sonunda başladı. İlk bloglar, teknik olmayan bilgisayar kullanıcılarına bilgisayar programlama ve HTML hakkında bilgi vermek için kullanıldı.

Jorn Barger onun blog Peter Merholz tarafından oluşturulan kısa formu “blog "ile orijinal terim, “weblog," coining için kredi verilir Peterme.com.

Evan Williams, bir blogda içerik yerleştirme eylemini tanımlamak için kelimeyi bir fiile dönüştürdü ve Pyra Labs'ın satmaya çalıştığı Blogger ürününü popülerleştirmeye yardımcı olmak için “blogger” terimini yarattı.

Bir Blogspot nedir?
Modern kullanımda,” blogspot “veya” blog spot", blogların dağıtımında uzmanlaşmış gerçek bir web barındırma platformunu ifade eder. Blogspot şimdi Google platformuna yönlendiriyor Blogger.com, her kullanıcı oluşturmak ve tek bir hesapta 100 farklı bloglar kadar korumak için izin veren bir platform.

Kullanıcılar, şablonlar ve bir kullanıcının bloglamaya başlaması gereken teknik uzmanlık miktarını azaltan sezgisel bir kullanıcı arayüzü gibi özelliklerle ikna edilir.

Genel anlamda, ancak, bir blogspot genellikle kullanıcıların blog sağlayan bir web barındırma anlamına gelir.

Blogspot için başka bir isim
Bir Web sunucusu, bir URL'nin içeriğini genel, görüntülenebilir İnternet alanına getiren bir şirkettir.

Sunucular olarak bilinen özel bilgisayarlar İnternet omurgasına bağlanır, güncellenmiş bilgileri depolar ve bu içeriği genel halka sunmak için gerekli tüm hizmeti sağlar.

Bir web barındırma sağlayan en yararlı hizmetlerden biri bir blog için benzersiz bir URL barındırmak için yeteneğidir. URL, kullanıcıların belirli bir web sayfasına gitmek için tarayıcıya yazdıkları adresdir.

Ben Kanada hosting uygun web üzerinde bir inceleme de dahil olmak üzere web hosting şirketleri çeşitli değerlendirmeleri var. Benim tavsiyem kendi araştırma yapmak ve güvendiğiniz bir web sağlayıcısı seçti.

Kavram, bir ev için fiziksel bir adrese benzer – bir adres belirli bir eve karşılık gelir.

Bir Web sunucusu aracılığıyla, bir birey belirli bir web adresi altında bir blog korumak için hakları satın alabilirsiniz. Kullanıcı daha sonra ticari amaçlar için bu adrese trafik ücretsizdir.

Blogunuza ev sahipliği yapmak için en iyi yer olduğunu düşünüyorum nerede bilmek istiyorsanız Ben WordPress hosting için en iyi sağlayıcıları burada benim makale okumanızı öneririz

Ancak, paylaşılan sunucularda veya bir buluta bağlı sunucularda tutulan blogspotlar da vardır. Kullanıcıların benzersiz bir URL satın almak zorunda değilsiniz; onlar sadece önceden oluşturulmuş platforma içerik bloglama başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Blogspot: kullanmak ya da kullanmak için değil, bu soru.
Gibi paylaşılan siteler blogger.com, tumblr.com veya livejournal.com, sadece özel bir ana bilgisayar veya benzersiz URL (alan adı) ekstra hizmetler gerekmez başlayanlar veya blogcular için kolay kullanımlı bir platforma kolay erişim sağlar.

Paylaşılan siteler, sadece kendi bakış açılarını ifade etmek isteyen ve para kazanmak veya arama motorlarında bulunmak istemeyen kişiler içindir.

Gibi siteler ile downfalls biri blogger.com, tumblr.com veya livejournal.com arama motorlarının sitenizi dizine ekleyememesidir, bu da siteye varmak için belirli bir URL'NİZİ birine vermeniz gerektiği anlamına gelir.

Blogcular Yardım Blogcular
Soru ile daha fazla yardım arayanlar için bol miktarda yardım var.

Neil Patel bloglama bir tam zamanlı gelir akışı oluşturmak için nasıl ağırlıklı olarak yazıyor son derece başarılı bir blogger olduğunu.

Ayrıca birçok ücretsiz online kaynaklar web ana ve bloglama başlamak için ipuçları için araştırma yapabilirsiniz unattached üçüncü şahıslar vardır.

Bu öğeyi yazdır

  Css kutuları nasıl kullanılır?
Gönderen: admin - 03-03-2020, 09:51 PM - Forum: CSS - Cevap Yok

Hiç bu kadar çok geliştirici bile frontend geliştiriciler CSS kullanmaktan kaçınmak eğilimindedir neden kendinize sordunuz. Geliştiriciler, Angular, React, Vue gibi bir çerçeve ile yeni bir şey yapmak zorunda kaldıklarında çok heveslidirler.js... ya da yeni bir teknoloji ya da bir dil öğrenirken, CSS hakkında konuştuğumuzda çok daha az heveslidirler. Ve sanırım nedenini biliyorum! CSS'DE standart yok. Bir şeyi yapmanın birçok yolu vardır ve itiraf etmeliyim ki, sinir bozucu olabilir çünkü yaptığınız şeyin iyi mi kötü mü olduğunu bile bilmiyorsunuz. Ve bugün yazımım size CSS'DE yapabileceğiniz en basit şeylerden birini sunuyor: bir kutuya bir kenarlık ekleme. Açıkçası, bu basit, ama size (umarım) bunu yapmanın yeni bir yolunu sunacağım...

Kenarlık özelliğini kullanma
Bu nedenle, bir kutuya bir kenarlık eklemek, border özelliğini kullandığınızda oldukça basittir. Küçük bir kare çizerek ve ona kırmızı bir kenarlık ekleyerek ilk temel örneğe başlayalım. Ben volontarly div bazı içerik eklemek, içinde küçük bir dolgu ile, makalenin bir sonraki için gerekli olacak:


Ama bu özelliği sadece sınırları çizmek için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu sadece border özelliğini kullanmaktan daha zordur, ancak daha önce gördüğümüz gibi bazı garip sorunları çözebileceksiniz. İşte box-shadow özelliğinin özellikleri:

kutu-gölge: inset / ofset - x / ofset-y / blur-radius | spread-radius / color

gölge çerçeve içinde veya dışında olup olmayacağını girinti Belirtir. Bu özelliği atlayabilirsiniz.
offset-x: gölge efektinin uzunluğunu ayarlayabilirsiniz. Gölgeyi sola işlemek için negatif değerler belirtebilirsiniz.
offset-y: gölge efektinin uzunluğunu ayarlayabilirsiniz. Gölgeyi en üste işlemek için negatif değerler belirtebilirsiniz.
bulanıklık-yarıçapı: bulanıklığın uzunluğunu belirtir, böylece gölge daha büyük ve daha hafif olur. Bu bizim örneğimizde kullanacağımız bir şey değil.
yayılma yarıçapı: gölgelerinizi genişletmek (pozitif değerlerle) veya küçültmek (negatif değerlerle) için bu özelliği kullanın.
renk: gölge rengini ayarlayın!
Yani burada kutu-gölge özelliği ile çizim sınırlarının küçük bir özeti:


Sonuç

Bu, CSS'DE pek çok olasılığa sahip olduğunuz bir örnektir. Sınır kullanmak basittir ve kullanım durumlarınızın çoğuna cevap verebilir, ancak bazen, yukarıdaki gibi daha iyi bir şeye ihtiyacınız olacak ve box-shadow sorunlarınızı çözebilir. Bu sadece bir örnektir, box-shadow kullanırken başka durumlar da yararlı olabilir. Örneğin, yalnızca bir kenarlıktan daha fazlasını istediğinizde, kutu gölgesi size yardımcı olabilir.

Bu öğeyi yazdır