Türkiye'nin En İyi Forum Sitesi
Blogger Nasıl Kullanılır ve Nedir? - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin En İyi Forum Sitesi (https://fluedebiyat.com)
+-- Forum: Webmaster (https://fluedebiyat.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Blogger (https://fluedebiyat.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu: Blogger Nasıl Kullanılır ve Nedir? (/showthread.php?tid=6)Blogger Nasıl Kullanılır ve Nedir? - admin - 03-03-2020

Bir blog nedir? Web günlüğü veya basitçe "blog", web'deki uzun süredir devam eden fenomenlerden biridir. Bloglar neredeyse İnternet başından beri etrafında olmuştur.

Bugün, bloglar herhangi bir sağlam online pazarlama stratejisi için merkezi bir tekniktir, binlerce insan tam zamanlı bir meslek olarak bloglama konuşuyor.

Burada blogun temellerini ve modern çevrimiçi dünyada nasıl kullanıldığını tartışacağız.

Bir Blog nedir?
Bir blog resmi tanımı tartışma veya bilgi yaymak amacıyla oluşturulan bir web sayfasıdır. Ancak, bloglar denir birçok sayfa mevcut kullanımı birçok kişi hala merak bırakabilir, " tam olarak bir blog nedir?”


Cambridge Dictionary, bir blogu “bir kişinin veya grubun düzenli olarak, genellikle her gün yeni bilgiler koyduğu bir web sitesi " olarak tanımlar; web günlüğü”


WordPress: Blog platformlarının tartışmasız Kralı
Bir blogun ne olduğunu açıklayan herhangi bir çevrimiçi kaynak, Wordpress'den bahsetmeden remiss olacaktır.

Bugün WordPress kelime ile eşanlamlı hale gelmiştir “blog " ve kendi kendine barındırılan WordPress sitesi olan bir blog başlayan düşünüyorsanız gitmek istediğiniz yoldur.

WordPress geliştirilen 2003 Matt Mullenweg ve Mike little buluş olarak. Bugün 75 milyon site Wordpress'e bağlı ve internetin %25.5'ini çalıştırıyor.

Çevrimiçi para kazanmak, düşüncelerinizi ifade etmek, bir e-ticaret mağazası çalıştırmak veya herhangi bir çevrimiçi varlık oluşturmak için kişisel veya iş kullanımı için bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, WordPress gitmek için yoldur.

Bir WordPress blogu başlatmak basittir, ancak güvenilir bir WordPress ana bilgisayarı bulmak isteyeceksiniz.

Ama konuyu kapattım. Bir blogun ne olduğunu tanımlayan Bu makalenin noktasına geri dönelim.

Basit HTML metinden multimedya
Dünyadaki en popüler blogların çoğu, terimin orijinal tanımına benzemez.

Multimedya yaygınlığı birçok bloglar bazı durumlarda tam gelişmiş web siteleri veya video slayt gösterileri benzemeye yeteneği verdi. Örneğin, TechCrunch.com, oldukça popüler bir teknoloji sitesi bir blog. (WordPress üzerine inşa)

Video içeriğine daha fazla dayanan bir blogspot örneği Tumblr'da veya daha iyisi YouTube'da bulunur; her iki site de kullanıcıları metin yerine blog resimlerine ve Videolarına teşvik eder.

Görsel-işitsel bloglar (yani Tumblr) hala blog olarak sayılır mı?
Soru görsel-işitsel içeriğe de uzanıyor. Modern bloglama bilgilendirici doğası nedeniyle, görsel-işitsel içerik blog yazılarının merkezinde kullanmak sayfaları hala bloglar kabul edilebilir. Başka bir adla, “vlog” veya “görsel günlük " olarak adlandırılır.”

Podcast
Söylemin merkezi kaynağı olarak ses içeriğine odaklanan bloglar da “podcast " olarak adlandırılabilir.” Ancak, geleneksel bir blog, podcast ve bir vlog'un amacı esas olarak aynıdır: gönderenden kitleye bilgi aktarmak.

Modern Blogcu genellikle hizmet ettikleri kitlenin doğasına bağlı olarak metin, ses ve görsel içerik arasında hareket etme yeteneğine sahiptir.

Bir Blogger nedir?
Bir blogger, bir blogda görünen içeriği oluşturan bir kişidir. Blogcular aslında bilgi sağlayıcılardı, ancak bugün kendi başlarına tam ölçekli ünlüler olabilirler.

Böyle Perez Hilton gibi blogcular, Pat Flynn, ve Kylie Jenner kendi bloglarından tüm kariyer yaptık, televizyon görünüşe ve kazançlı lisans fırsatlar içine parlaying, diğer birçok fırsat arasında.

Para bloglama yapmak için kullanabileceğiniz birkaç iş modelleri vardır. Pat Flynn, her ay blogundan 100.000 dolardan fazla para kazanıyor!


TheGaurdian, Rolling Stone ve Wall Street Journal gibi son derece popüler haber siteleri Wordpress'i kullanıyor. Midwest kitap incelemesi, akademik okuryazarlığı teşvik etmek isteyen insanlar için harika bir kaynaktır ve “inceleme” tarzı bir blog/web sitesinin mükemmel bir örneğidir.

Neden insanlar Blog / bir Blog ne için kullanılır?
İnsanlar bir dizi nedenden dolayı blog, iş ve kişisel hem. Örneğin, bloglar dolaylı pazarlama planları işletmeler için içerik olarak kullanılır, sektöründe bilinen bir uzman içine bir kişilik oluşturmak için, veya arama motoru optimizasyonu amacıyla bir bağlantı profili oluşturmak için.

Kişisel bloglar bir akran grubu içinde sosyal statü için ayarlanmış olabilir, bir online dergi olarak, ya da sadece bir hobi olarak.

Diğer mesleklerdeki birçok kişi, blog türlerinin çeşitliliği nedeniyle soruyu sormaya başlayacak ve sonunda onları en tutkuyla çeken içerik türüne dayalı bir tür seçecektir.

Sosyal Medya Bloglarının Ortaya Çıkışı
Facebook, İnstagram, Snapchat ve Twitter gibi uygulamalarla insanlar insanlarla bağlantı kurmanın yeni yollarını buluyorlar. Bir sosyal medya kanalı kurmak kolaydır, ancak sosyal uygulamaların izin vermediği yollarla kitlenizle bağlantı kurmak için bir blog sitesini ilişkilendirmeniz gerekir.

Sosyal medya kanalları heterojen bloglama ortamları olarak kabul edilir, ancak bir WordPress sitesi kurma boşluğunu kapatmak için önerilir.

Blog Geçmişi
Blog öncüsü 1990'ların dijital topluluk oldu. bağlı bilgisayar kavramı ana akım gitmeye başladı gibi, böyle Byte gibi hizmetler, Usenet, CompuServe ve Bülten Tahtası Sistemleri bir “corkboard aracılığıyla konuşmaları çalışan yarattı.“Konular, bugün hala kullanılan bir terim olan” konular " veya blog konularında düzenlenmiştir.

Mosaic Communications Corporation, yeni İnternet üzerinde göründükleri gibi yeni web sitelerinin bir listesini derlemek için ilk şirket oldu.

Çevrimiçi günlüğü blog öncüsü sonraki yineleme oldu. Bülten Tahtası teknolojisi daha yaygın hale geldikçe, insanlar kişisel bir çevrimiçi dergi için bir alan olarak kullanmaya başladı.

“Blogcu " terimi popüler hale gelmeden önce, bu yazarlara diaristler veya gazeteciler deniyordu.

Bu isim altında bir Blogcu olarak tanınan ilk kişi, Swarthmore College'da Kampüs hayatı hakkında blog yazan bir öğrenci olan Justin Hall'du.

Jerry Pournelle de ilk kişisel blogcular arasında sayıldı. Bildiğim kadarıyla tamamen bilgilendirici bloglar olarak, Dave Winer tarafından betik haber seminal webloglar biri olarak yatırılmaktadır.

Çevrimiçi görünen ilk multimedya bloglarından biri giyilebilir kablosuz Web Kamerasıydı.

Bir EyeTap cihazından ve giyilebilir bilgisayardan gerçek zamanlı olarak iletilen dijital resim, metin ve video kombinasyonu sousveillance olarak biliniyordu.

Teknik, yasal durumlarda bir bilgi yakalama metodolojisi olarak kullanılmıştır.

Terim olağan hale gelmeden önce blogun son yinelemesi, genel bir dergi formatında düzenlenen çevrimiçi bir bilgi akışı olan zine idi.

İlk zines biri Misanthropic orospu oldu, hangi 1997 yılında çevrimiçi yayınlanmaya başladı.

Blog web için özel olarak yapılmış yeni yayıncılık araçları yükselişi ile birlikte 1990'ların sonunda başladı. İlk bloglar, teknik olmayan bilgisayar kullanıcılarına bilgisayar programlama ve HTML hakkında bilgi vermek için kullanıldı.

Jorn Barger onun blog Peter Merholz tarafından oluşturulan kısa formu “blog "ile orijinal terim, “weblog," coining için kredi verilir Peterme.com.

Evan Williams, bir blogda içerik yerleştirme eylemini tanımlamak için kelimeyi bir fiile dönüştürdü ve Pyra Labs'ın satmaya çalıştığı Blogger ürününü popülerleştirmeye yardımcı olmak için “blogger” terimini yarattı.

Bir Blogspot nedir?
Modern kullanımda,” blogspot “veya” blog spot", blogların dağıtımında uzmanlaşmış gerçek bir web barındırma platformunu ifade eder. Blogspot şimdi Google platformuna yönlendiriyor Blogger.com, her kullanıcı oluşturmak ve tek bir hesapta 100 farklı bloglar kadar korumak için izin veren bir platform.

Kullanıcılar, şablonlar ve bir kullanıcının bloglamaya başlaması gereken teknik uzmanlık miktarını azaltan sezgisel bir kullanıcı arayüzü gibi özelliklerle ikna edilir.

Genel anlamda, ancak, bir blogspot genellikle kullanıcıların blog sağlayan bir web barındırma anlamına gelir.

Blogspot için başka bir isim
Bir Web sunucusu, bir URL'nin içeriğini genel, görüntülenebilir İnternet alanına getiren bir şirkettir.

Sunucular olarak bilinen özel bilgisayarlar İnternet omurgasına bağlanır, güncellenmiş bilgileri depolar ve bu içeriği genel halka sunmak için gerekli tüm hizmeti sağlar.

Bir web barındırma sağlayan en yararlı hizmetlerden biri bir blog için benzersiz bir URL barındırmak için yeteneğidir. URL, kullanıcıların belirli bir web sayfasına gitmek için tarayıcıya yazdıkları adresdir.

Ben Kanada hosting uygun web üzerinde bir inceleme de dahil olmak üzere web hosting şirketleri çeşitli değerlendirmeleri var. Benim tavsiyem kendi araştırma yapmak ve güvendiğiniz bir web sağlayıcısı seçti.

Kavram, bir ev için fiziksel bir adrese benzer – bir adres belirli bir eve karşılık gelir.

Bir Web sunucusu aracılığıyla, bir birey belirli bir web adresi altında bir blog korumak için hakları satın alabilirsiniz. Kullanıcı daha sonra ticari amaçlar için bu adrese trafik ücretsizdir.

Blogunuza ev sahipliği yapmak için en iyi yer olduğunu düşünüyorum nerede bilmek istiyorsanız Ben WordPress hosting için en iyi sağlayıcıları burada benim makale okumanızı öneririz

Ancak, paylaşılan sunucularda veya bir buluta bağlı sunucularda tutulan blogspotlar da vardır. Kullanıcıların benzersiz bir URL satın almak zorunda değilsiniz; onlar sadece önceden oluşturulmuş platforma içerik bloglama başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Blogspot: kullanmak ya da kullanmak için değil, bu soru.
Gibi paylaşılan siteler blogger.com, tumblr.com veya livejournal.com, sadece özel bir ana bilgisayar veya benzersiz URL (alan adı) ekstra hizmetler gerekmez başlayanlar veya blogcular için kolay kullanımlı bir platforma kolay erişim sağlar.

Paylaşılan siteler, sadece kendi bakış açılarını ifade etmek isteyen ve para kazanmak veya arama motorlarında bulunmak istemeyen kişiler içindir.

Gibi siteler ile downfalls biri blogger.com, tumblr.com veya livejournal.com arama motorlarının sitenizi dizine ekleyememesidir, bu da siteye varmak için belirli bir URL'NİZİ birine vermeniz gerektiği anlamına gelir.

Blogcular Yardım Blogcular
Soru ile daha fazla yardım arayanlar için bol miktarda yardım var.

Neil Patel bloglama bir tam zamanlı gelir akışı oluşturmak için nasıl ağırlıklı olarak yazıyor son derece başarılı bir blogger olduğunu.

Ayrıca birçok ücretsiz online kaynaklar web ana ve bloglama başlamak için ipuçları için araştırma yapabilirsiniz unattached üçüncü şahıslar vardır.