Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organik Hit Nasıl Kazanılır?
#1
Web'in milyonlarca, günde milyarlarca sayfa olmasa da büyüdüğü bir sır değil.
İçerik Gezgini aracımız, her 24 saatte bir 1.8 milyon yeni sayfa keşfederken, dahil edilmeye hak kazanan sayfalar hakkında çok seçici. "Ana" Ahrefs web tarayıcısı, her dakika Bu sayfa sayısının iki katından fazla tarar!

Ancak bu içeriğin ne kadarı Google'dan organik trafik alıyor?

2017'de, yaklaşık iki milyon rastgele yeni yayınlanan sayfa inceleyerek bu soruyu yanıtladık. Biz bunların sadece %5.7 yayınlanan bir yıl içinde en az bir arama sorgusu için Google'ın en iyi 10 arama sonuçlarında sırada bulundu.

Başka bir deyişle, kabaca iki milyon sayfadan oluşan sayfaların %94.3'ü Google'dan tek bir ziyaretçi bile almadı.

Ancak, tüm Web'in derinliğini ve genişliğini göz önüne aldığınızda iki milyon sayfa oldukça önemsiz bir örnek boyutudur. Bu yüzden başka bir çalışma yapmaya karar verdik.

Tüm veritabanını Content Explorer aracımızdan (bir milyardan fazla sayfa) aldık ve kaç sayfa organik aramadan ve neden trafik aldığını inceledik.

Kaç web sayfaları organik arama trafiği olsun?
Dizinimizdeki tüm sayfaların %90.63'ü Google'dan sıfır trafik alır ve bunların %5.29'u ayda on ziyaret alır veya daha az.


SİDENOTE. SEO araştırma amaçlarınız için arama trafiğine göre en iyi 500 sayfanın bir listesi (nsfw sayfaları kaldırıldı).
Sayfaların büyük çoğunluğunun neden Google'dan herhangi bir arama trafiği almadığını (ve bunlardan biri olmaktan nasıl kaçınılacağını) tartışmaya geçmeden önce, incelenen verilerle iki ana tutarsızlığı ele almak önemlidir:

Bir milyar sayfa çok büyük bir sayı gibi görünebilir, ancak tüm Web'in en doğru gösterimi değildir. Content Explorer sadece dahil etme kriterlerimizi karşılayan sayfaları indeksler, bu da sadece “iyi” olanları eklememizi sağlar (internet tamamen “kötü” sayfalarla şişirilirken). Site Explorer'ın endeksinin boyutuna kıyasla bile—297 milyar sayfa-bu çalışma için örneklem boyutumuz oldukça küçük ve biraz " Web'in kalite tarafına doğru önyargılı.”
Arama trafiği numaralarımız tahminlerdir. Site Explorer'da ~494 milyon anahtar kelime veritabanımıza dayalı arama trafiğini tahmin ediyoruz. Ve tartışmasız türünün en büyük veritabanı olmasına rağmen, insanların Google'a koyduğu tüm olası arama sorgularını (her gün milyarlarca aramanın gerçekleştiği) açıkça temsil etmiyor. Bu nedenle, birçok sayfanın veritabanımıza girebilecek kadar popüler olmayan bazı süper uzun kuyruklu arama sorgularından arama trafiği alması mükemmel bir şans.
Bununla birlikte, bu iki “yanlışlık”, şeylerin büyük düzeninde çok fazla değişmez—yayınlanan sayfaların büyük çoğunluğu Google'da asla Sıralanmaz ve hiçbir zaman arama trafiği almaz. Bu yüzden pek çok işletme SEO geliştirmek için umutsuz.

Ama neden bu, ve nasıl Google'dan organik arama trafiği alır azınlığın bir parçası olabilir?

Eh, Google de sıralamasını sayfalarınızı engelleyebilir SEO sorunları yüzlerce vardır. Ama sadece en yaygın senaryolara odaklanırsak, sadece dört tane var.

Sebep 1: sayfanın herhangi bir geri bağlantısı yok
Hemen hemen her SEO makalesinde bulunan aynı mantrayı prova etmekten nefret ediyorum, ancak bunun etrafında bir yol yok:

Geri Google daha yüksek rütbe yardımcı olur!

Ve bunlar Google'ın " en iyi 3 sıralama faktörlerinden biridir.”

Öyleyse neden okuduğumuz sayfalarımızı her sayfaya bağlanan benzersiz web sitelerinin (yönlendiren etki alanları) sayısına göre dilimlemiyoruz?


Şimdi, korelasyonun nedensellik anlamına gelmediğini ve bu grafiklerin hiçbirinin geri bağlantıların Google'da sıralamanıza yardımcı olduğuna dair doğrudan kanıt sağlamadığını belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, çoğu SEO uzmanı, ilk sayfada backlinks olmadan sıralamanın neredeyse imkansız olduğunu söyleyecektir—yukarıdaki verilerle uyumlu bir gözlem.

Google'da sıralamak ve arama trafiği almak istiyorsanız, sayfanıza yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturmanız gerekir. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, blogumuzda bu makalelerle başlayın:
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi