Yalnız Hayat Ölü Bir Ruh


5
2 Yorum, 5 Beğeni

       Çölde yaşayan bir bedevi sürgünle tehdit edilemeyeceği gibi aşktan tecrit edilmiş bir yürek Yalnızlıkla terbiye edilemez.

Advertisements

        Ve bir ömrünü çölde geçirmiş bedevi çölün her karışını bildiğini iddia edemeyecği gibi yalnızlık da tecrübenin çerçevesine mahkum edilemez.
        Yalnızlık yaşanılamaz olandır. Yalnız hayat ölü bir ruhun sahte bir bedende varlığını sürdürmesidir. Bundandır ki Yalnız insanlar dünyanın geri kalanından tecrit ettikleri bedenlerine diğerlerine pay biçtikleri sevgiden fazlasını vermezler. Hayatın onlara koyduğu sınırlamaları göremez hale gelirler ve artık hayatın onları sınırlamadığını aslında kendilerinin saçma fazlalıklara sahip olduklarını düşünürler.İşte işin ilginç kısmı burada başlar. Yalnızlar yalnızca düşünürler… Ama söylemezler. Çünkü Yalnızlık paylaşılmaz olandır. Ve bu paylaşılamazlığın en büyük sebebi kaybetmektir. Kaybetmek. Hep kaybetmek. İnsanların anladığının aksine yalnızlara göre kazanmak cebinin parayla dolması, elini tutan birinin olması, omuzuna asılı bir rütbenin olmasından farklı bir şeydir. Kazanmak yapılan her işte yüreğin doldurulmasıdır. İşte bu yüzden ne el tutabilir elleri ne de bir söz söyleyebilir dilleri. Yalnızlık deliliktir bir nevi ve hiçbir zaman kabul edilmez. Yalnızlık tecrübe edilmez asla ama ölü bir ruhla da  olsa yaşanır.
Ama bazen dört odacıklı fakirhaneleri o kadar boş kalır ki, yüreği dolu insanlara özenir ve onlar gibi olma isteği uyanır içlerinde. Fakat bu hiç de iyi olmaz, yaşamak isteyen bir kalp ile ölümün uçurumuna atlamakta olan bir ruh karşı karşıya gelir. Kendi benliklerini terk ederler o an.. Soğuk bir akşamda üryan kalmış gibi büzüşür bedeni ve ısıtmak için yine kendilerini bulurlar. İşte bu Yalnızlığın kısır döngüsüdür. Bu döngüden kendi kurtulamaz hiçbir zaman ve kabul etmese de her zaman onu kendinden kurtaracak, dört odalı fakirhanesini ısıtacak birine ihtiyaç duyar, kendinden gizli…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

5
2 Yorum, 5 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aşk Aşk
3
Aşk
Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Komik Komik
2
Komik
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Yalnızlık, tercih edilenden öte zoraki bir kabulleniştir. Yaralarını yine kendin sarman için gerekli zamanı kendine vermektir yalnızlık. Hayatı özümsediği halde hala ondan çok şey beklemektir yalnızlık. Belki de sıranın ona geleceği anı beklemektir gizlice.
    Elini uzatsa biri, ruh ısınsa aniden , sol yan boşluğu dolsa , sisli havaların güneşli bir günün müjdesini verdiği gibi geldim dese ve onca bekleyiş onca kısır döngü o an sisten güneşe teslim etse kendini.
    Belki de yalnızlık umudun Şemsi , umut da yalnızlığın Mevlanasıdır.

Yorumlar

Yorumlar

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı