Yalnızlığın Elçisi Olmuş Bütün Kalplere

-


9
9 Beğeni

Şu anda bu yazıyı okuyan her kimsen sen bunu okurken aklına gelen her şeyi hissedeceğime emin olabilirsin. Hayatlarımız çoğunlukla hakettiğimiz veya etmediğimiz anlamsız ilişki karmaşıklığıyla karışık bir halde gidiyor. Sevdiğinin seni sevmemesi, seni seveni ise senin sevmediğin bu kaçınılmaz karma durumundan kurtulmak için yaptığın yanlışların ne kadar farkındasın? Bu yazı benden yalnızlığın elçisi olan bütün kalplere gelsin dememin sebebi aslında onların bu yanlışları farketmesi diyebilirim.

İlişkiler başlandığında bütün töleransları göstermekten hiç çekinmezken yine aynı insanlar vermiş olduğu töleranslardan sıkılabiliyor. Aslında hiçbir şekilde beklentilerini karşılamayacağını bildiği insana sırf güzel/yakışıklı diye veya daha kötüsü yalnız kalmamak uğruna başlanan zaman kayıplarına ilişki veya onların ardından yaşanan suni acılara aşk acısı demek benim nezdimde aşka yapılan ihanettir. Biraz daha açık olmak gerektiğinin farkındayım ancak bazı şeyleri sizin çözmenizi istiyorum. Bunları size açıklamaktansa sizin bunları kendi içinizde düşünmenizi sağlamak size bir dostunuzun yapmadığı bir iyilik gibi olacaktır. Hayatımıza aldığımız insanlara verdiğimiz töleransların geleceğimize ne kadar büyük bir saygısızlık olduğunun farkında bile değiliz.

Advertisements

Yalanlarını yakaladığın, aldatıldığın, kısıtlandığın, engellendiğin, sevilmediğin, aşağılandığın ve en kötüsü belki de şiddet gördüğün ilişkilere verdiğin töleranslar o ilişkin sonlandığında sana oluşturduğu güvensizlikle geleceğine çok büyük bir saygısızlık yapıyorsun. Aşka olan inancını kaybetmek çok sağlıklı böbreklere sahip olan biri için böbrek nakli beklemek gibi anlamsızdır. Eğer bir kişiyi her şeyin yaparsan o gidince hiçbir şeyin kalmaz derler. Ben her ne kadar bu düşünceyi yanlış bulsam da haklı oldukları noktaların olduğunu kabul etmek gerekiyor. Sevgi dediğimiz şey insanın kalbinde oluşması için belli bir süre olmasa bile o kişiyi tanımadan kalbini ona vermek ahmaklıktır. İlk bakışta değil, ilk görüştedir aşk. Görmek ile bakmak arasında öyle çok fark var ki… Ne benim anlatmaya yetecek kadar Türkçe bilgim var, ne de anlatabileceğim kadar karakter hakkı. Emin olmadığınız ilişkilere başlamanız ve belli bir süre sonra kaçınılmaz son ile tanışmanızın ardından çektiğiniz acı yalnızca sizi bir sonra ki ilişkilere daha temkinli adım atmanızı sağlayacaktır. Temkinli olmakta fayda olsa bile önyargı ile karıştırılma gafletinde bulunmamanızı tavsiye ederim.

Peki aşk tekrar kapımızı kırarsa? Bugün çektiğin acı tazede olsa, o kanayan yaralar kabuk bağlamışta olsa ve hatta yaran olmasa bile bir gün kapını kıracak olan aşkın önünde hiçbir engel görmeyeceksin ancak aşkı arayarak bulamayacağın gibi beklemediğin anda karşına çıkmaktan hiç çekinmiyor. Bir gün bütün şımarıklığınla bir yere girdiğinde karşına çıkacak o adam/kadın öyle bir dönderecek ki başını kendini ona ve onun bütün isteklerine cevap vermeye çalışırken bulacaksın. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

9
9 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Aşk Aşk
3
Aşk
Nefret Nefret
3
Nefret
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Komik Komik
2
Komik
İnanılmaz İnanılmaz
2
İnanılmaz

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Yorumlar

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı